Co zaprezentuje Samsung na targach CES 2014?

W dniach 7 – 10 stycznia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów elektronicznych CES 2014. Co ciekawego pokarze nam w Las Vegas Samsung Electronics?

Firma Samsung na targach CES 2014 zaprezentuje kilka nowych wyświetlaczy wielkoformatowych (LFD) do zastosowań komercyjnych. Dedykowane one są przedstawicielom branż: hotelarskich, biznesu i sprzedaży detalicznej. Zadaniem, tych monitorów ma być pokazywanie klientom różnorodnych i ciekawych wizualnie prezentacji.

„Samsung wciąż aktywnie poszukuje nowych rynków zbytu dla swoich innowacyjnych monitorów wielkoformatowych przeznaczonych dla klientów biznesowych. Kierujemy naszą ofertę między innymi do hoteli, centrów konferencyjnych i galerii handlowych” – powiedział Jeong-hwan Kim, wiceprezes działu wyświetlaczy w Samsung Electronics – „W zbliżającym się roku planujemy wprowadzić na rynek kolejne różnorodne, innowacyjne wyświetlacze wielkoformatowe” – dodał

Aby zdobyć serca właścicieli hoteli koncern Samsunga stworzył innowacyjne rozwiązanie nie tylko dla lobby, ale i pokoi hotelowych. Prezentacja „Odkryjmy na nowo lobby hotelowe” to ściana zbudowana z monitorów, na której według twórców, w czytelnej formie, a do tego w żywych kolorach odnajdziemy informacje wymagające regularnej aktualizacji takie jak: kursy wymiany walut czy bieżące informacje o pogodzie.

Po raz pierwszy szerokiej publiczności zademonstrowana zostanie nowa funkcjonalność dedykowana pokojom hotelowym, która zmienić ma, znajdujący się tam telewizor w przyjazny użytkownikowi portal informacyjny. W ten sposób hotele mogą dbać o satysfakcję klientów, bez najmniejszych przeszkód prezentując im nie tylko filmy i gry, ale także informacje na temat wartych zobaczenia w danym regionie atrakcji turystycznych.

Inną ciekawostką, z którą będziemy mogli się zapoznać na targach jest funkcja „Smart View”. Ma ona na celu umożliwienie gościom oglądania zawartości swoich smartfonów oraz tabletów na hotelowych telewizorach. Dzięki czemu przywiezione lub pobrane przez nas filmy i seriale obejrzymy na dużym ekranie.

http://www.youtube.com/watch?v=nAh2FecmhiQ

Kolejnymi innowacjami, które pragnie pokazać światu Samsung jest interaktywna tablica (Interactive White Board) wyposażona w technologię dotykową oraz możliwość połączenia kilku tablic w jedną. Dodatkowo zapoznamy się z dwoma funkcjonalnościami nowych urządzeń: pierwsza ma za zadanie zastąpić tradycyjne wskaźniki laserowe, druga natomiast ma pozwalać na proste dokonywanie zmian w wyświetlanej zawartości.

Ostatnim wartym odnotowania punktem prezentacji południowokoreańskiej korporacji będzie masowo produkowany, największy na świecie, 95-calowy monitor wielkoformatowy LED (model ME95C) o przekątnej 2,1 metra. Aby ukazać różnice między wyświetlaczami wielkoformatowymi konkurencji, Samsung ma na tym olbrzymim ekranie pokazać sceny ze spotkań w centrum biznesowym.

Jak możemy zauważyć, Koreańczycy zademonstrują kilka naprawdę interesujących produktów i usług. Jednak na pytanie czy warte są one naszej uwagi musimy się wstrzymać do czasu rozpoczęcia targów.

 Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...