CES 2016 – co przyniesie przyszłość?

Już w tym tygodniu rozpoczynają się jedne z największych targów technologicznych świata. Potrwają od 6 do 9 stycznia. Mało kto jednak wie, od czego zaczęła się historia CES. Dziś „cofniemy” się w czasie i przypomnimy wam najciekawsze produkty zaprezentowane na targach.

CCCces750x300

Wszystko zaczęło się w czerwcu 1967 roku w Nowym Jorku, kiedy pierwszy raz odbyły się targi Consumer Electronics Show. Do 1978 roku mogliśmy dzięki nim poznać takie wynalazki, jak magnetowid, laserowy odtwarzacz płyt oraz grę Pong. Mimo prezentacji „przyszłościowych” produktów, początkowo targi nie należały do wielce okupowanych przez dziennikarzy wydarzeń.

Taka sytuacja trwała aż kilka lat. Organizatorzy pomyśleli, że kiepska frekwencja może być spowodowana nieodpowiednim doborem miejsca. Z tego też powodu zrezygnowano z Nowego Jorku na rzecz „królestwa rozpusty i przepychu”, czyli Las Vegas. To był strzał w dziesiątkę, gdyż od tamtego czasu CES zyskał sporo na popularności. Do 1994 r. targi odbywały się nawet dwa razy do roku, dzięki czemu dziennikarze i fani technologii mogli zapoznać się z jeszcze większą ilością nowinek.

ces1

Dzięki CES poznaliśmy takie cudeńka, jak Comodore 64 czy Atari, dzięki którym wizja „komputera” zmieniła się diametralnie. To jednak nie wszystko – płyty CD, DVD, Blu-ray czy konsola Microsoft Xbox. Każdy przełomowy produkt przed trafieniem na półki sklepowe był pokazywany na targach będących tematem wpisu.

Dziś Consumer Electronics Show musi konkurować z innymi wydarzeniami technologicznymi (IFA, MWC, itp.), lecz mimo to organizatorzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów oraz technologicznych geeków.

ces2

Zbliżające się targi mogą okazać się nad wyraz ciekawe. W ostatnich latach, a nawet miesiącach na rynku technologii zmienia się naprawdę wiele. Mobilne urządzenia wyprzedzają stacje robocze, a Windows, choć 10-tka to spory progres względem poprzedników, nie jest już taki „niezbędny” jak kiedyś. To wszystko może zaowocować interesującymi prezentacjami.

Nie wiem jak wy, ale nasza redakcja czeka z zapartym tchem na rozpoczęcie CES 2016.

Źródła: Twitter, własne.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...