[CES 2016] Nowa linia telewizorów od Samsunga

Tegoroczne targi CES obfitują w nowe urządzenia. Firma Samsung zaprezentowała najnowszą linię telewizorów klasy SUHD z serii 2016. Czym nas zaskoczą?  

Telewizory wzbogacono o technologię Quantum Dot, dzięki czemu wyróżniają się niezrównaną jakością obrazu. Dodatkowo są one pierwszymi na świecie urządzeniami bezramkowymi, o zakrzywionej konstrukcji, która prezentuje się pięknie z każdej strony. Zaletą telewizorów jest inteligentny interfejs, ułatwiający dostęp do wszystkich treści z jednego miejsca. Najnowsza seria obsługuje technologię Internetu Rzeczy (IoT) co oznacza, że za pomocą jednego urządzenia można sterować inteligentnym domem.

Linię telewizorów klasy SUHD z serii 2016 wyposażono w jedyny na świecie bezkadmowy, 10-bitowy wyświetlacz Quantum Dot. Oferuje on najbardziej realistyczną jakość obrazu spośród telewizorów marki Samsung. Charakteryzuje się ona niezwykłym poziomem jasności, kontrastu i wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem kolorów. Niezależnie od warunków oświetlenia, jakość obrazu jest optymalna.

Dzięki nowatorskiej funkcji HDR, podniesiono poziom kontrastu i dynamiki barwowej. Ponadto nowa technologia Ultra Black redukuje odbicie światła dodatkowo poprawiając jakość obrazu poprzez zminimalizowanie odblasków. 

http://www.youtube.com/watch?v=mxOvS_4Yl2c

Bezramkowa konstrukcja 360 zapewnia jeszcze bardziej realistyczne wrażenia, a to za sprawą wyeliminowania wszystkich zbędnych elementów,  które mogły odciągać uwagę widza od wyświetlanych na ekranie treści. Samsung usunął również śruby z tyłu telewizora, aby produkt był pełen elegancji.

Inteligentne telewizory Samsung z serii 2016 bazują na systemie operacyjnym Tizen, zapewniając użytkownikom  niezwykle łatwy dostęp do ulubionych treści i usług, takich jak programy telewizyjne, filmy, gry i informacje.

Najnowsza seria telewizorów oferuje ponadto:

Wszystkie telewizory SUHD z serii 2016 obsługują technologię Internetu Rzeczy opracowaną przez firmę Samsung wraz z platformą SmartThings. Dzięki niej, można połączyć telewizor z ponad 200 kompatybilnymi urządzeniami SmartThings i sterować ich pracą.

Najnowsze telewizory są kompatybilne z pierwszym odtwarzaczem Blu-ray Ultra HD firmy Samsung. Połączenie to zapewnia niespotykany dotąd w warunkach domowych poziom jakości obrazu. 

http://www.youtube.com/watch?v=yRmbwz7uf2k

Samsung Electronics Co., Ltd. jest liderem innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health.

Więcej informacji: www.samsung.pl i www.news.samsung.com

Źródło: Samsung, YouTube

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...