[CES 2019] Jabra Elite 85h z redukcją szumów wygląda przepięknie

Ciężko o dobre słuchawki, które będą spełniały wszystkie nasze wymagania. W końcu u każdego są one inne, ale jedno nas łączy. Chcemy czystego dźwięku, który pozwoli nam delektować się ulubioną muzyką czy filmem. Na targach CES 2019 pokazano nowy model Jabra Elite 85h, który może spełnić pokładane w nim nadzieje. Co takie oferuje i co jeszcze zaprezentowano w Las Vegas?

Jabra Elite 85h

Wraz z rozwojem smartfonów logiczne stało się to, że klienci będą szukali dla siebie akcesoriów służących do słuchania muzyki. Smartfony przejęły rolę walkmanów, iPod’ów i odtwarzaczy MP3, które przez wiele lat umilały użytkownikom życie. Obecnie jedyne czego może nam brakować, to urządzeń z większymi akumulatorami tak, żeby nie nosić ze sobą wiecznie powerbanka. I Jabra też znalazła na to rozwiązanie, a przynajmniej częściowe.

Jabra Elite 85h

Targi CES to święto dla wszystkich fanów technologii użytkowej. Wprawdzie nie uświadczymy tam spektakularnych premier, jak przy okazji chociażby Mobile World Congress, ale i tak jest na czym zawiesić oko. W tym przypadku może je zawiesić na nowych słuchawkach Jabra Elite 85h. Warto tutaj wspomnieć, że Jabra należy do grupy GN Audio, czyli firmy mającej już 150-letnią tradycję i powiązania z rynkiem muzycznym. Można więc spokojnie założyć, że znają się na rzeczy. Przecież to oni wprowadzili jedne z pierwszych (jeżeli nie pierwsze) słuchawki łączące się za pomocą Bluetooth.

Co takiego oferuje ich nowy produkt? Jabra Elite 85h to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy cenią sobie… ciszę. Może brzmi to dość niestandardowo przy słuchawkach, ale już wyjaśniamy o co nam chodzi. Otóż Elite 85h wyposażone zostały w technologię audEERING, której zadaniem jest automatycznie dostosowywać poziom głośności do otoczenia. Innymi słowy, niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować, dźwięki z zewnątrz mają nie wpływać na to, co i jak słyszymy. Wszystko to ukryte jest pod funkcją SmartSound, ale to nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w tym produkcie.

Co jeszcze oferują słuchawki?

Za jakość dźwięku odpowiadały będą specjalnie zaprojektowane 40-milimetrowe głośniki. Istotne jest także to, jak długo sprzęt będzie w stanie działać bez ładowania. I tutaj czeka na klientów niespodzianka, by po aktywowaniu funkcji ANC (Aktywna Redukcja Hałasu), Jabra Elite 85h mają wytrzymać do… 32 godzin na jednym ładowaniu. Możemy więc spokojnie zapomnieć o noszeniu ze sobą powerbanka lub podpinaniu urządzenia na stałe do smartfona.

Same słuchawki mają jeszcze dedykowaną przez firmę aplikację, która pozwala lepiej zarządzać ich pracą. Pozwala także na wybranie asystenta głosowego, z którego chcemy korzystać (Alexa, Siri czy Google). Wszystko co będziemy robić dalej, będzie można po prostu powiedzieć. Proste i użyteczne rozwiązanie, a już szczególnie teraz, kiedy Google Asystent jest na wyciągnięcie dłoni. Ile przyjdzie więc nam zapłacić za słuchawki Jabra Elite 85h? Wstępnie wycenione zostały na 1299 złotych, a do sprzedaży trafić mają w drugim kwartale tego roku.

Na CES 2019 pokazano także odświeżone słuchawki z serii Jabra Move Style Edition, które po raz pierwszy na rynku znalazły się w 2014 roku. Ich czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 14 godzin, co przy tej półce cenowej jest dużym osiągnięciem (mają kosztować 429 złotych).

Potwierdzeniem niech będą słowa CEO Jabra, czyli René Svendsen-Tune: „Innowacja leży u podstaw wszystkiego, co robimy w Jabra. Nieustannie dążymy do odkrywania nowych obszarów poprzez nawiązywanie partnerskich relacji z interesującymi markami, takimi jak Amazon, audEERING, Microsoft czy Red Bull, aby dostarczać konsumentom tylko najlepsze w swojej klasie rozwiązania. SmartSound jest świadectwem naszego zaangażowania w utrzymanie pozycji lidera w dziedzinie audio – niezmiennie po 150 latach prac nad dźwiękiem”.

Jabra na IFA 2018

Słuchawki oraz smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Jabra / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...