You are here
[CES 2019] Inteligentne urządzenia od Lenovo – dużo dobroci artykuły News 

[CES 2019] Inteligentne urządzenia od Lenovo – dużo dobroci

Targi CES 2019 w Las Vegas przynoszą kolejny wysyp nowości. Tym razem mogliśmy zobaczyć inteligentne urządzenia od Lenovo, które zasilą portfolio producenta. I jak przystało na targi, dostaliśmy ich całkiem sporo. Co najbardziej przykuło naszą uwagę i czy warto czekać na sprzęty? Sprawdzamy!

Inteligentne urządzenia od Lenovo

Jeszcze kilka lat temu chyba nikt nie marzył o tym, żeby ich dom wyglądał jak z filmu science-fiction. Wszystkie urządzenia połączone ze sobą w jeden, rozumiejący się organizm. Wirtualni asystenci, którzy pomagają nam w załatwianiu codziennych spraw także było czymś, co zdawało się jedyni mrzonką. Tymczasem dużo się zmieniło i doskonale widać to na przykładzie chociażby Lenovo. Producent zmierza chyba do tego, by dać swoim klientom przyszłość w najlepszej z możliwych form.

Inteligentne urządzenia od Lenovo

Czasem wystarczy coś bardzo prostego, żeby poczuć się jak w przyszłości. Tak prostego, jak zegarek stawiany na nocnej szafce. Może brzmieć to dość dziwnie lub nawet jako przesada z naszej strony, ale według nas takie małe usprawnienia dużo dają. Zdaje się, że taka w ogóle była myśl przewodnia producenta, bo inteligentne urządzenia od Lenovo pokazane na CES 2019 zawierają w sobie właśnie takie małe rzeczy. Usprawnienia, które w połączeniu ze sobą pozwalają spojrzeć inaczej na to, jak podchodzimy do pracy czy odpoczynku.

Lenovo Smart Clock to coś, co może posłużyć nam do większej ilości rzeczy, niż tylko sprawdzania godziny. Producent stworzył sprzęt we współpracy z Google, więc na jego pokładzie znalazł się Asystent Google. Za jego pomocą będziemy mogli chociażby sterować kompatybilnymi urządzeniami w całym domu czy ustalić to, jak lepiej… spać. Lenovo zadbało bowiem o nasze zdrowie i dzięki temu, możemy za pomocą Lenovo Smart Clock ustalić godziny, które powinny być przeznaczone na sen. Do tego dochodzi jeszcze 4 calowy, dotykowy wyświetlacz IPS oraz głośniki 6W, które mają zapewnić doskonałą jakość odtwarzanego dźwięku.

Lenovo Smart Tab

Kolejnym przykładem na to, jak inteligentne urządzenia od Lenovo mogą ułatwiać życie, jest nowa generacja tabletów 2w1. Lenovo Smart Tab tym razem współpracuje nie z Google, ale z Asystentem Amazonu. Alexa także potrafi komunikować się z innymi smart urządzeniami w naszym domu, więc obsługa głosowa powinna nam wiele ułatwić. Szczególnie, że dla każdego domownika, można założyć osobny profil i tym samym korzystać z urządzenia osobno. W serii pojawiły się dwa modele i są to Lenovo Smart Tab P10 oraz Smart Tab M10. I kupując każde z nich w pudełku użytkownik dostaje także specjalną stację dokującą z wbudowanymi głośnikami.

Urządzenie samo w sobie także ma wbudowane głośniki, a odblokować je można za pomocą odcisku palca. Sprzęt postawiony jest oczywiście na Androidzie, ale z odpowiednią nakładką od Lenovo. 10 cali pozwala na wyświetlanie obrazu w jakości FHD. Urządzenia będą dostępne w pre-orderze jeszcze w styczniu, a ich ceny nie są tak odstraszające, jak można by się było spodziewać. Smart Tab P10 kosztować ma bowiem od 299,99 dolarów, a Smart Tab M10 o sto dolarów mniej.

Seria Yoga

Seria Yoga od Lenovo jest nam wszystkim dobrze znana. To miłe, że firma nie zapomina o swoich klientach i stale ją rozwija. Teraz pojawią się nowe modele, gdzie duży nacisk położono na algorytmy Sztucznej Inteligencji (AI), ale w tym wszystkim nie zapomniano o specyfikacji czy wyglądzie. Pierwszym z nowych laptopów z serii, jest Yoga S940. Wyjątkowo wąskie obramowanie wokół ekranu to nowość oraz pierwsze na świecie wykorzystanie technologii Contour Glass. Dzięki niemu samo obramowanie jest o wiele mniej widoczne. Urządzenie wyposażono także w zestaw inteligentnych funkcji, które mają wpływać na bezpieczeństwo danych użytkownika w tym między innymi automatyczne blokowanie sprzętu, gdy nie ma nas w pobliżu. Korzystając z Yoga S940 możemy także przenosić kontekstowe okna na podłączony do sprzętu monitor zewnętrzny. Laptop waży 1,2 kilograma, a na pokładzie może mieć nawet do 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności do 1 TB.

Inteligentne urządzenia od Lenovo to także sprzęty dla grafików oraz artystów. Wydaje się, że właśnie dla nich powstała Yoga A940 z systemem Windows 10. Komputer można zamówić z dotykowym ekranem 4K IPS o przekątnej 27 cali. Nie da się zaprzeczyć, że sprzęt został stworzony dla kreatywnych umysłów. Nie tylko dlatego, że ekran można ustawić pod kątem pozwalającym na bezproblemowe rysowanie, ale także ze względu na specjalne pokrętło umieszczone z boku ekranu. Lenovo Precision Dial, bo tak nazywa się rzeczony kontroler, przeznaczony jest dla osób, które zajmują się projektowaniem, fotografią czy montażem. Pozwala on na precyzyjne zaznaczanie elementów na ekranie oraz ich korekcję. Tutaj niestety przyjdzie nam sporo zapłacić, bo Yoga A940 będzie do kupienia od 2349,99 dolarów i w sprzedaży ma pojawić się w kwietniu tego roku.

Lenovo Yoga A960

Dobrze, że Lenovo nie stoi w miejscu i dalej się rozwija. Tegoroczne targi CES są tego doskonałym przykładem. Mamy nadzieję na to, że w przyszłości dostaniemy znacznie więcej tego typu inteligentnych rozwiązań od producenta.

Nowe laptopy i PC-ty, znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Lenovo Informacja prasowa / CES 2019

Related posts

Leave a Comment