cdf9c3637b0bc5f5002428f46095309a

[CES2015] Mobilny Walkman od Sony z Androidem na pokładzie

Styczniowe targi Consumer Electronic Show 2015 przynoszą nam nową wersję Walkmana NW-ZX2. Urządzenie dedykowane jest melomanom. Nie tylko ze względu na swoje możliwości, ale również cenę.

cdf9c3637b0bc5f5002428f46095309a

Można by się zastanawiać, czy w dobie smartfonów niezależne odtwarzacze audio są nam jeszcze potrzebne. Sony próbuje nas przekonać, że odpowiedź brzmi „tak”. Jednym z wielu argumentów może być osobne źródło zasilania, które nie powoduje obniżenia stanu akumulatora naszego telefonu. Najważniejszym z nich jest jednak jakość.

Sony NW-ZX2

Odtwarzacz japońskiej firmy dzięki zastosowaniu technologii DSEE HX oferuje studyjną jakość dźwięku. Znacząco poprawia też brzmienie starszych, mniej doskonałych nagrań. Mowa tu także o poddanych kompresji, a przez to pozbawionych szczegółów plikach audio. Dzięki wspomnianej technologii częstotliwość próbkowania oraz dokładność bitowa wzrastają, by ostatecznie zbliżyć się do poziomu 192 kHz/24 bitów, czyli jakości nagrań charakteryzujących się wysoką rozdzielczością.

wykres

Wbudowany wzmacniacz cyfrowy S-Master HX przetwarza sygnał wyłącznie w postaci cyfrowej. Ogranicza również zniekształcenia w szerokim paśmie częstotliwości. Producent chwali się rozdzielczością dźwięku przewyższającą tą znaną nam z płyt CD: Teraz usłyszysz każdy oddech, każde uderzenie, każdą nutę.

CD

Walkman ZX2 to bez wątpienia odtwarzacz wysokiej jakości w każdym calu. Sztywność obudowy zawdzięcza ramce wykonanej z litego aluminium. Znajdująca się wewnątrz pozłacana miedziana płytka OFC zmniejsza impedancję i ogólnie poprawia dźwięk. Staranny dobór podzespołów takich jak cewki, rezystory MELF i kondensatory foliowe przyczyniają się do poprawy jakości pracy odtwarzacza. Siedem kondensatorów OS-CON pozwala na osiągnięcie szerokiego pasma przenoszenia przy równoczesnym zmniejszeniu zakłóceń w pozycji wyjściowej.

Nowy model wyposażono w pracujące niezależnie rezonatory kwarcowe dla źródeł 44,1/88,2/176,4 kHz (CD/DSD) oraz 48/96/192 kHz. Dzięki nim uzyskujemy dobrą separację kanałów stereo bez względu na format odsłuchiwanego pliku audio.

Producent dał nam możliwość przyłączenia urządzenia do sieci Wi-FI w dwóch zakresach (2,4/5 GHz), co przekłada się na większą stabilność transmisji podczas odtwarzania naszych nagrań. Wyposażył także walkmana w łącze audio USB.

specyfikacja

Odtwarzacz wyposażono w łącze Bluetooth opierające się na wydajnym kodeku LDAC. Pozwala on na przesyłanie dźwięku bezprzewodowo do naszych słuchawek lub głośników z efektywnością trzykrotnie większą niż przy użyciu standardowego łącza Bluetooth. Ponadto Sony

Walkman ZX2 posiada złącze NFC, więc sparowanie go z innym elektronicznymi urządzeniami jest nie tylko szybkie, ale i banalnie proste.

nexus2cee pSNYNA-NWZZX2 main v786 thumb1

Akumulator znajdujący się w walkmanie pozwoli nam na 33 godziny odsłuchiwania plików w formacie FLAC lub 60 godzin w formacie MP3. Przewidywany czas ładowania to 4—5 godzin. Producent na naszą kolekcję muzyczną przewidział 128 GB wolnej pamięci. Możemy ją rozszerzyć za pośrednictwem karty microSD.

Ekran odtwarzacza wykonano w technologii Triluminos. Liczy sobie 4 cale, a jego rozdzielczość to 854 x 480 pikseli. Zapewnia nam dostęp do najważniejszych informacji oraz ustawień. Urządzenie działa w oparciu o system Google Android 4.2.

Walkman na naszym rynku zadebiutuje wiosną. Już teraz można go jednak zamówić na stronie producenta. Jego cena w przedsprzedaży wynosi 5 209 zł. Bez wątpienia jest to kwota zaporowa, która odwiedzie od kupna przeciętnego Kowalskiego. Miejmy jednak na uwadze, że jest to urządzenie audiofilskie klasy premium, które docenią naprawdę nieliczni.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...