[CES2015] Sprawdźmy nowości LG zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji

Co prawda dopiero dziś rozpoczynają się targi elektroniki użytkowej, lecz już wczoraj Las Vegas gościło dziennikarzy z całego świata na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu – Press Day, na którym to giganci branży Tech prezentowali swoje najnowsze produkty. Jak nie trudno się domyślić, nie mogło zabraknąć tam LG.

lg p

TV

Koreański koncern postawił w tym roku na segment inteligentnych telewizorów, odświeżając linię, aż 7 nowymi modelami 4K. Część odbiorników pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego webOS w wersji 2.0, co znacząco zwiększa multimedialne możliwości tychże urządzeń.

lg 4k oled tvs fb-600x387

Przekątne  ekranów, wykorzystujących autorską technologię LG – WRGB (dodatkowy biały subpixel) oraz True Color poszły w górę i tak w ofercie producenta znajdziemy teraz TV z matrycami 55, 65 oraz 77 cali.

Konstrukcje najnowszych OLEDów cechują ograniczone do minimum ramki okalające wyświetlacz oraz przeźroczyste podstawki. Mowa zarówno o urządzeniach z płaskim ekranem, jak i o „wygiętych tworach” LG.

G FLEX 2

Tak, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami CES2015 stał się miejscem premiery drugiej wersji osławionego smartfona LG, który wyróżniał się zakrzywionym ekranem. Ty razem projektanci zdecydowali się na zastosowanie mniejszej w stosunku do poprzednika 5.5-calowej matrycy P-OLED, pracującej w rozdzielczości Full HD (1gen flex – 720p), co daje na zagęszczenie pikseli na poziomie 403 ppi.

x4CxEHcyPGl8Y4RkFaJM

Producent nie omieszkał pochwalić się sercem urządzenia.  G Flex 2 jest pierwszym smartfonem wykorzystującym najnowszy 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 810, którego zegar jest taktowany częstotliwości 2 Mhz. Wszystko to wspomaga 2GB pamięci DDR4 RAM.

Możliwości fotograficzne opisywanej słuchawki również zapowiadają się ciekawie. 13 Mpix aparat główny, z optyczną stabilizacją obrazu oraz laserowym autofocusem potrafią zachęcić. Zawiodła mnie natomiast przednia kamerka do wideo rozmów – 2.1 Mpix to stanowczo za mała rozdzielczość jak na topowe urządzenie.

http://www.youtube.com/watch?v=GnCemTz6aW4

W konstrukcji, której wymiary wynoszą 149,1 x 75,3 x 7,1 zamknięto również baterię o pojemności 3000 mAh, co z powodzeniem powinno wystarczyć na komfortową prace urządzenia przed cały dzień (na jednym ładowaniu).

Źródło: YouTube, CNet, PhoneArena, TheVerge.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...