Nokia 215 3

Nokia 215, czyli telefony komórkowe jeszcze nie umarły

To, że Finowie w ramach porozumienia z Microsoftem zobowiązali się do powstrzymania od wypuszczania na rynek nowych smartfonów nie oznacza, że nie zobaczymy żadnych urządzeń tejże firmy do 2016 roku. Już w lutym w ofercie Nokii pojawi się tani telefon komórkowy, wyposażony w podstawowe usługi sieciowe. Do kogo kierowany jest tenże produkt?

Nokia 215 3

Odpowiedź jest prosta – do osób, dla których nowinki techniczne w obecnej formie są zwyczajnie zbędne. Ciężko uwierzyć, ale nie każdy potrzebuje przeładowanego funkcjami „potwora” za kilka tysięcy złotych. Możliwości nowoczesnych smartfonów potrafią przyprawić o zawrót głowy – to oczywiste, dlatego też osoby starsze również nie są zainteresowane zakupem takowych.

Nokia 215 4

Dla wyżej wymienionych konsumentów Nokia 215 może okazać się naprawdę interesującą propozycją, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę niską cenę, wynoszącą 149zł. Za tę kwotę otrzymamy prosty, zgrabny telefon, z baterią pozwalającą na ok. 20h rozmów głosowych, 50 godzin odtwarzania muzyki oraz do 45 słuchania radia FM. Wbudowana latarka z pewnością pomoże w niejednej sytuacji, zaś preinstalowane aplikacje, takie jak Opera Mini, Facebook, Twitter, Bing, MSM czy Twitter pozwolą być w stałych kontakcie z „resztą świata”.

Poniżej pełna specyfikacja techniczna opisywanego telefonu:

Urządzenie

Nokia 215 Single SIM oraz Nokia 215 Dual SIM

System operacyjny

Nokia Series 30+

Wyświetlacz

2,4-cala QVGA

Bateria

do 29 dni na Single SIM i 21 na Dual SIM, 20 godzin rozmów; pojemność baterii 1100 mAh

Aparat

VGA

Łączność

900/1800 MHz, Micro USB, 3.5mm AV , Bluetooth 3.0 z funkcją SLAM oraz wsparcie dla profili audio

Pamięć

obsługa kart micro SD do 32 GB

Wymiary

116 mm x 50 mm x 12,9 mm
78,7g

Nokia 215, zarówno w wersji Single SIM, jak i Dual SIM, pojawi się na półkach sklepowych już w lutym 2015 roku. Poza ilością slotów na karty SIM, klienci będą mogli wybierać pomiędzy różnymi wersjami kolorystycznymi (czarna, biała i zielona).

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...