You are here
[CES2016] Alcatel One Touch Fierce XL – przystępny cenowo phablet z mobilną 10-tką News 

[CES2016] Alcatel One Touch Fierce XL – przystępny cenowo phablet z mobilną 10-tką

Windows Phone, a obecnie Windows 10 Mobile to nie tylko Lumie. Na rynku istniały, istnieją i najprawdopodobniej dalej będą istnieć również konkurencyjne urządzenia wykorzystujące wspomnianą platformę systemową. Czy oferują one mniej niż smartfony Microsoftu? Najnowszy produkt Alcatela sprawia, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

AlcatelFierceXL750x300

Do niedawna sprawa była jasna. Chcesz „mobilne okienka”? Kupuj jedną z Lumii, nawet tańszą. Cóż, całkiem pokaźna liczba aplikacji preinstalowanych przez producenta na tychże urządzeniach sprawiała, że były one atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Kolejnym argumentem ZA – była sama marka Nokia (poprzedni właściciel i twórca Lumii). Przywiązanie do znaczka, który przez długi czas był synonimem jakości, okazywało się skutecznym bodźcem zachęcającym do zakupu.

Rynek się rozwijał, udziały Windowsa niestety stały prawie w miejscu. To nie wróżyło dobrze przyszłości smartfonów, pracujących pod kontrolą tegoż OS-u. Było to również powodem braku zainteresowania producentów, którzy mogliby wypuścić na rynek sprzęt z mobilnymi okienkami. To z kolei sprawiało, że Lumie był jedynymi sensownymi urządzeniami z WP. Co ciekawe – trzymały całkiem niezły poziom i rozsądne ceny.

Te czasy mamy już za sobą, wraz z wejściem 10-tki nowe urządzenia z rodziny Lumia stały się droższe, a to pozwoliło konkurencji wejść w „biznes”. Zaskakujące, ale jest to poniekąd w interesie Microsoftu (właściciela marki Lumia), gdyż może wpłynąć na popularyzację platformy. Pytanie, czy zagrozi samym Lumiom? Jeśli zobaczymy w miarę znajomy znaczek na obudowie, niższą cenę i podobną specyfikację – całkiem możliwe.

AlcatelFierceXL320x320

Najnowszy smartfon Alcatela spełnia powyższe kryteria i prezentuje się więcej niż ciekawie. Mamy tutaj do czynienia z 5,5-calowym ekranem, pracującym w rozdzielczości 720p i zabezpieczonym szkłem Dragontrail. Za wydajność odpowiada czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapragon 210, z zegarem taktowanym częstotliwości 1,1 GHz, która wspierana jest 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Zdjęcia wykonane aparatem głównym 8 Mpix lub przednią kamerką 2Mpi zapiszemy na 16 GB flash, lub na karcie microSD (producent wyposażył urządzenie w stosowne gniazdo). Oczywiście nie zabrakło tutaj modułów Bluetooth 4.1, Wi-Fi b/g/n, LTE oraz akumulatora o pojemności 2500 mAh. Całość zamknięto w konstrukcji o wymiarach 151,9 x 77,8 x 9,4 mm.

Czy powyższa konfiguracja coś wam mówi? Nie licząc lepszego aparatu ( 8 zamiast 5 Mpix), większego RAM-u oraz większego o pół cala ekranu, urządzenie jest niezwykle podobne do Lumii 550. Naturalnie jest odrobinę droższe (cena w PL nieznana), ale za wspomniane „udoskonalenia” warto dopłacić.

Kiedy i czy w ogóle smartfon pojawi się na naszych półkach sklepowych? Odpowiedz na to pytanie przyjdzie z czasem, ale podejrzewam, że będzie to ściśle powiązane z wynikami samego Windows 10 Mobile.

Źródła: PhoneArena, WindowsCentral.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment