Chipolo750x300

Chipolo – zgubiony telefon czy klucze? To już nie problem

Czy choć raz w życiu spotkało was nieszczęście, jakim niewątpliwie jest utracenie, nawet czasowe, kluczy tudzież smartfona? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że przed wspomnianą sytuacją można było się wcześniej zabezpieczyć. Jak? Na przykład wykorzystując do tego celu Chipolo.

Chipolo750x300

Właściwie każdy większy producent – czy to urządzeń, czy to systemu – posiada w swoim portfolio usługę lokalizowania zgubionego przedmiotu. Niestety, nie mogę powiedzieć, żeby te działały bezproblemowo. Z doświadczenia wiem, iż do tego celu idealnie nadają się zewnętrzne „breloki”, które z powodzeniem możemy przypiąć do kluczy czy dołączyć jako zawieszkę do telefonu.

Jednym z ciekawszych przedstawicieli wspomnianych gadżetów jest Chipolo, który dzięki dedykowanej aplikacji poinformuje, gdzie znajduje się nasza zguba. Urządzenie, a właściwie urządzonko posiada wbudowaną baterię, która z powodzeniem wystarczy nawet na pół roku użytkowania bez potrzeby wymiany akumulatora. Co ciekawe, jeśli przypadkowo oddalimy się od telefonu, a w naszej ręce spoczywać będzie Chipolo, możemy uruchomić dzwonek telefonu poprzez potrząśnięcie gadżetem – dla mnie genialne.

chipochipo

Lokalizator łączy się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth, zaś jego zasięg wynosi 60 metrów. Niewielkie rozmiary Chipolo (3.5 mm) sprawiają, iż ten nawet po przyczepieniu do kluczy nie sprawia większych kłopotów, gdyż jest prawie niezauważalny. Dla tych, dla których „prawie” to za mało, producent przygotował aż 9 wersji kolorystycznych, dzięki czemu każdy może dobrać barwę pasującą do danego ubioru, urządzenia czy innego przedmiotu.

Fajną sprawą jest też to, iż nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby do aplikacji podpiąć kilka Chipolo (np. torba, klucze od domu oraz garażu). Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego też produkt wydaje się niezwykle interesujący. Co prawda mamy już na rynku sporo tego typu gadżetów, jednak nie oszukujmy się, nie przyciągają one wyglądem, tak jak czyni to tytułowy brelok.

Źródło: Informacja prasowa Chippo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...