Coraz mądrzejsze aplikacje Google

Wygląda na to, że aplikacje Google są coraz inteligentniejsze. Jeśli irytowało Was wpisywanie prostych zapytań, od teraz możecie wymagać od swojego mobilnego urządzenia odpowiedzi na znacznie bardziej skomplikowane pytania.

Poziom AI komputerów porównano z inteligencją 4-letniego dziecka. Nic dziwnego, że aplikacje Google były w stanie przetworzyć prosty język naturalny, miały zaś problemy z bardziej zaawansowanymi zapytaniami. Dzięki odpowiedniemu algorytmowi udało się to zmienić i można powiedzieć, że Google rozumie sens zadawanych pytań. Jeśli jakiś wyraz miał podwójne znaczenie, to aplikacja dobierze odpowiednie, by zapytanie miało sens. Program użytkowy Google rozróżnia również przymiotniki w stopniu najwyższym i inne zawiłości gramatyczne języka. Kolejną zmianą jest możliwość dokładnego zapytania aplikacji o konkretne wydarzenie, które miało miejsce w ściśle określonym czasie.

Chociaż zdarzają się błędy, to trzeba przyznać, że Google znacznie ułatwiło zadanie poszukującym informacji użytkownikom. Należy spodziewać się, że w najbliższym czasie aplikacje będą rozbudowywane o nowe możliwości, co przybliży język komputerowy do naturalnego.

Źródło: insidesearch

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...