You are here
Chrome dla Androida czekają zmiany w interfejsie. Wiemy jakie Aplikacje mobile 

Chrome dla Androida czekają zmiany w interfejsie. Wiemy jakie

Przeglądarka Chrome, zarówno mobilna, jak i ta w odsłonie webowej, stale ewoluuje. Google co chwilę wyposaża aplikacje w nowości w interfejsie lub nowe funkcje. Większość ficzerów jest niedostrzegalna w codziennym użytkowaniu, ale zdarzają się wyjątki. Wyjątki, które zaserwowano w najnowszym wydaniu testowym Chrome Canary 69 dla Androida.

Chrome

Gigant z Mountain View stara się udoskonalać swoje produktu możliwie aktualnie. Widać to po częstotliwości update’ów usług wchodzących w portfolio Alphabet — firmy matki. Jednak zanim nowości zostaną wdrożone do ostatecznej wersji aplikacji, firma testuje je w wersjach rozwojowych. Niemniej, ficzerom warto przyglądać się już teraz, na etapie produkcyjnym. Oto idealny przykład.

Chrome dla Androida z nowym wyglądem

Skłamałbym, pisząc, że jest to zupełnie nowy wygląd, który zmieni sposób użytkowania aplikacji. Zmiany nie są jednak wyłącznie kosmetyczne i ciężko byłoby ich nie zauważyć. Dotyczą one nawigacji po Chrome. Podsumujmy zmianę w trzech najważniejszych punktach.

  • Przeniesienie menu wywoływanego za pomocą wciśnięcia ikony trzech kropek na dolną, nowopowstałą belkę
  • Pojawienie się dolnej belki, na której dodano ikony strony głównej, wyszukiwania i liczbę aktywnych kart
  • Gesty na dolnej belce pozwalające przełączać się pomiędzy kartami

Zmiany, choć niewielkie mogą usprawnić poruszanie się po aplikacji. Wiem z doświadczenia, że drobnostki podane w odpowiedniej formie, przyczyniają się do wzrostu efektywności.

Kiedy w wersji stabilnej?

Rozwiązanie jest obecne w Chrome Cannary w wersji 69. Zanim Google zdecyduje o trwałem implementacji zmian w interfejsie lub o rezygnacji z nich może minąć nawet kilka miesięcy. Dlatego też musicie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment