You are here
Chromecast 4K nadchodzi News 

Chromecast 4K nadchodzi

Wygląda na to, że to nie premiera najnowszego iPhonea 7 będzie najciekawszą rzeczą, którą zobaczymy tej jesieni. Nadchodzi bowiem event Google, który może przynieść wiele ciekawostek. Jedną z nich jest nowy Chromecast.

chromecast 4K google

Każdy, kto nie ma ochoty wydawać niebotycznych pieniędzy na telewizor, który wyposażony jest w funkcję SmartTV, od jakiegoś czasu może rozwiązać ten „problem pierwszego świata” inaczej. Oczywiście taką możliwość oferują wszelkiego rodzaju przystawki, które zazwyczaj swoją na Androidzie i pozwalają na cieszenie się z możliwości streamowania treści na ekran telewizora.

Nie ma się co oszukiwać. Liderem w tej dziedzinie, a już na pewno jednym z najpopularniejszych producentów oferujących tego typu rozwiązania jest samo Google. Ich Chromecast, który pojawi się przed kilkoma laty. Pierwszy dongle od Google pojawił się w 2014 roku i kosztował zaskakująco niewiele. Nie dziwne więc, że w bardzo krótkim czasie sprzęt zyskał pokaźne grono fanów na całym świecie. Również w Polsce coraz częściej można natknąć się na osoby, które wiedzą co i jak z Chromecastem robić.

 

chromecast 4K google

 

Oczywiście sprzęt jest u nas trudniej dostępny, ale w dobie Internetu nic nie stoi na przeszkodzie, by go sobie samemu ściągnąć. 4 października podczas eventu Google powinniśmy zobaczyć odświeżoną wersję dongla. Czym będzie różnić się od ostatniej, bardzo udanej zresztą edycji? Pierwsze przecieki informują o tym, czego mieliśmy się już spodziewać ostatnio – wspieranie wyższej rozdzielczości. Każdy kto miał przyjemność korzystania z Chromecast wie, że czasem jej brak jest dość uciążliwy. Wygląda na to, że Google tym razem stanie na wysokości zadania.

Są jednak pewne minusy. Otóż Chromecast 4K prawdopodobnie będzie kosztował niemało, bo około 69 dolarów. W porównaniu do poprzednich edycji, będzie to dość znaczna podwyżka. Wprawdzie dostaniemy w zamian lepszą rozdzielczość i nie powinniśmy narzekać, ale miejmy nadzieję, że Google trzyma coś w zanadrzu. Sam wygląd nie powinien odbiegać od poprzedniej wersji – mamy okrągły kształt i przyczepiony do niego kabel HDMI. Pojawić ma się też nowe logo producenta. Na więcej informacji musimy jednak poczekać, ale 4 października zapowiada się przednio.

Źródło: Engadet
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment