You are here
Netflix podnosi ceny abonamentów – będziecie korzystać dalej? artykuły News 

Netflix podnosi ceny abonamentów – będziecie korzystać dalej?

Spodziewaliśmy się, że kiedyś to musi nastąpić. Tak, Netflix podnosi ceny abonamentów także w Polsce, choć jeszcze niedawno twierdzono, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. Cóż, zapewnienia to jedno, ale rzeczywistość dość szybko je zweryfikowała. Ile teraz będziemy płacić za miesięczny dostęp do usługi?

Netflix podnosi ceny abonamentów

Jakiś czas temu Netflix zapowiedział, że ceny subskrypcji w Stanach Zjednoczonych pójdą w górę. Spowodowane to było częściowo tym, że firma chce inwestować we własne produkcje, a na nie potrzeba niestety finansowania. Zostawmy na razie temat, czy te produkcje są warte pieniędzy, bo według nas nie bardzo. Przynajmniej nie wszystkie. Jednak decyzja firmy odbiła się na klientach.

Netflix podnosi ceny abonamentów

Sprawa z podwyżką jest dość interesująca, ponieważ ceny, które pojawiły się na stronie i w aplikacji mobilnej giganta różnią się od siebie lub są jeszcze bez zmian. Oznacza to, że firma testuje różne plany taryfowe więc może zdarzyć się tak, że podane przez nas wartości ulegną jeszcze zmianie. Niemniej pewne jest to, że klientów czeka podwyżka. W teorii nie jest ona ogromna, a w szczególności dla podstawowego planu, ale w rzeczywistości może to uderzyć nas po kieszeni. Jeżeli płacimy regularnie, to rocznie możemy wyłożyć z własnej kieszeni nawet do 156 rocznie.

Netflix podnosi ceny abonamentów wprawdzie o kilka złotych, ale najmocniej odczują to użytkownicy pakietu Premium. To raczej oczywiste, bo to w nim dostaje się możliwość do oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie i w jakości Ultra HD. Najmniej podwyżka uderzy w abonentów pakietu Podstawowego.

Netflix podnosi ceny abonamentów

Ile kosztuje Netflix?

Nowe ceny abonamentu prezentują się następująco:

Podstawowy – 39 złotych miesięcznie (było 34 zł)

Standard – 52 złotych miesięcznie (było 43 zł)

Premium – 65 złotych miesięcznie (było 52 zł)

Jak więc dobrze widać, przyjdzie nam dość sporo zapłacić w stosunku rocznym, jeżeli subskrybujemy najwyższy z pakietów. Dla porównania, HBO Go ma tylko jedną opcję taryfową, która wynosi 19,90. Wprawdzie nie da się porównać sposobu działania obu serwisów, bo według nas Netflix działa zwyczajnie lepiej, ale za to różnica w cenie jest ogromna. Jeżeli chodzi o bibliotekę, to mamy także dwa różne światy. Wszystko zależy od tego, czego poszukujemy w serwisach VOD. I jak, będziecie dalej korzystać z Netflix?

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment