Co dalej z najnowszą grą twórców Doom?

Doom to gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej twórcy, John Romero i Adrian Carmack, zapowiedzieli kolejną produkcję, której kampania ruszyła na crowdfundingowej platformie Kickstarter, jednak po czterech dniach ją przerwano. Jaki był powód tej decyzji?

Na ten moment z niecierpliwością czekali gracze na całym świecie. Założyciele id Software, studia, które jest odpowiedzialne za stworzenie gier Wolfenstein, Doom i Quake, zapowiedziało nową produkcję, którą nazwali Blackroom. Jak nietrudno się domyślić, utrzymana ona była w gatunku FPS. Gracz wcieli się w postać Santiago Sonore, inżyniera w firmie Hoxar, która rozwija technologię mogącą stworzyć holograficzne światy. Zamierzeniem jej twórców było stworzenie czegoś wyjątkowego, co mogłoby rywalizować z poprzednimi tytułami lub być od nich lepsze. Ruszyli oni z kampanią na crowdfundingowej platformie Kickstarter, gdzie w ciągu 4 dni projekt zebrał 131,052 dolarów z kwoty 700 tysięcy, co pokazuje, że apetyty graczy na Blackroom są bardzo duże. Romero i Carmack przerwali jednak kampanię.

Jak stwierdzili, powodem tego była chęć przedstawienia graczom dema, które pokazałoby, czego mogą spodziewać się po Blackroom. Okazało się, że jego stworzenie zajmie więcej czasu niż zakładają kampanie crowdfundingowe na Kickstarterze, stąd decyzja o wstrzymaniu zbiórki pieniędzy na platformie. Ma być ona uruchomiona ponownie, kiedy wersja demonstracyjna będzie już gotowa. Romero i Carmack zaznaczyli jednocześnie, że jeśli osoby, które teraz wsparły kampanię, zechcą wspierać ją również w przyszłości, to przygotują dla nich coś specjalnego. Napisali oni ponadto: „Uważamy jednak, że jest to właściwy wybór. Wiemy, że Ty też”.

Przerwanie czy zawieszeni kampanii na Kickstarterze jest niemożliwe i John Romero i Adrian Carmack będą ją musieli przeprowadzić od początku. Pozostaje wierzyć, że osoby które raz już wsparły projekt, zrobią to ponownie, a my dostaniemy wkrótce zróżnicowaną i gwałtowną strzelankę. 

 

Źródło: Kickstarter

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...