Galaxy-gear-and-bmw750x300

Co łączy BMW i3 z zegarkiem Samsung Galaxy Gear?

Dawniej niewiele, gdyż komunikacja na linii urządzenie mobilne – samochód, możliwa była jednie w przypadku komputerów, tabletów oraz smarfonów. Na targach CES 2014 BMW oraz Samsung pokazali, że smartwach może poradzić sobie równie dobrze co większe sprzęty mobilne.

Galaxy-gear-and-bmw750x300

Właściciele aut klasy Premium należą do wymagającej klienteli. Nic, więc dziwnego, że oczekują od swoich producentów samochodów zaimplementowania możliwości bezprzewodowej łączności auta z urządzeniami mobilnymi np. smartfonami. Dzięki takiemu połączeniu możliwe staje się uruchomienie silnika będąc jeszcze w domu. Podobnie wygląda sprawa monitorowania stanu auta za pomocą aplikacji pokazującej na ekranie smartfona najważniejsze informacje.

W dobie popularyzacji urządzeń „nadgarstkowych” jak zegarki i wszelkiego rodzaju opaski, producenci muszą iść z duchem czasu i opracować sprawny system komunikacji na linii auto-urządzenie mobilne. Samsung we współpracy  z BMW przygotował ciekawe rozwiązanie pozwalające na monitorowanie pojazdu używając do tego funkcji Remote dla Galaxy Gear.

Najważniejsze funkcje Remote Galaxy Gear:

– Informowanie o stanie naładowania BMW i3 oraz aktualny zasięg pojazdu,

– zdalne otwarcie drzwi, okien oraz szyberdachu,

– przypomnienia o przeglądach oraz innych wizytach serwisowych,

– zdalna regulacja temperatury wewnątrz pojazdu,

– współpraca z opcją S-Voice od Samsunga.

Oczywiście zakup wspomnianego BMW i3 z napędem elektrycznym to nie lada wydatek, mimo wszystko współpraca producentów pokazuje w jakim kierunku zmierza przyszłość motoryzacji.

Źródło: http://samsungmedia.pl/

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...