Htc750x30022

HTC stara się zniechęcić do siebie użytkowników – brak aktualizacji dla kolejnych urządzeń

HTC za pośrednictwem Twittera poinformowało użytkowników o tym że modele One X oraz One X+ nie otrzymają upgrade do nowszej niż 4.2.2 wersji Androida. Czy zakończenie wsparcia dla poprzedniego flagowca jest dobrym posunięciem?

Htc750x30022

Producenci smartfonów w miarę możliwości starają się aktualizować oprogramowanie poszczególnych urządzeń. W przypadku flagowych modeli update jest wręcz oczywisty, nawet o kila wersji do przodu w stosunku do preinstalowanego oprogramowania. Niestety, HTC nie należy do firm, dla których aktualizacje są ważnym elementem wsparcia.

Owszem, do samego wykonania urządzeń HTC, a nawet do zawartego w nich oprogramowania nie można się przyczepić, jest naprawdę nieźle. Z tego też powodu firma, choć zmaga się z problemami finansowymi może poszczycić się sporą grupą fanów. Ci choć cierpliwi, powoli zaczynają rozglądać się za alternatywą dla smartfonów Tajwańskiego producenta. Powodem jest słabe wsparcie urządzeń, nawet tych flagowych.

Problem dotyczy wszystkich smartfonów HTC, z pominięciem modelu One, który nie może narzekać w kwestii aktualizacji. Jeszcze kilka miesięcy temu firma zraziła do siebie użytkowników modeli One S brakiem aktualizacji do nowszego niż 4.1.1 Androida. Sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że początkowo producent obiecywał update, następnie zmienił stanowisko i postanowił pozostawić użytkowników samych sobie. Jak widać oburzenie klientów, widoczne głównie na forach internetowych nie zrobiło na HTC wrażenia, gdyż firma poinformowała wczoraj o zakończeniu wsparcia dla HTC One X oraz One X+. Są to stosunkowo młode urządzenia o przyzwoitej specyfikacji.

Czy aby na pewno brak wsparcia? HTC tłumaczy, że nie porzuca do końca wspomnianych urządzeń. W dalszym ciągu będzie „wypuszczać” łatki naprawiające błędy, lecz o nowym Androidzie nie ma mowy. Cóż, dla głodnych nowinek softwarowych pozostaje nieoficjalne wsparcie i instalacja Custom Romów.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...