AndroidN 750x300 1

Co nam przyniesie Android N?

Nie wszyscy mają jeszcze dostęp do Androida Marshmallow, a jego następca, ukrywający się pod kodową nazwą N (Nutella?), niedługo może zadebiutować na urządzeniach mobilnych. Czego możemy się spodziewać?

AndroidN 750x300 1

Czego by nie mówić o Androidzie, jest to najpopularniejszy system operacyjny na urządzenia mobilne. Oznacza to, że producenci mogą robić co tylko zechcą, a klienci nie będą mieli za wiele do gadania. Wprawdzie istnieją różne nakładki systemowe, które w teorii dopasowywane się do potrzeb klientów. Jednak często bywa tak, że czegoś, co dla nas jest oczywiste, po prostu brakuje.

Tak jest z szufladą aplikacji, która to powoli zaczyna znikać z coraz większej liczby smartfonów. Prawdopodobnie w Androidzie N już jej nie uświadczymy, ale to nie jedyne zmiany, które czekają na użytkowników zielonego robota. Zanim poznamy wszystkie szczegóły, które powinny ujrzeć światło dzienne podczas tegorocznego eventu Google (I/O 2016), pojawiają się już pierwsze przecieki. Dotyczą one głównie wyglądu, choć jak wiadomo, dużo jeszcze może ulec zmianie.

AndroidN 750x300 2

Redaktorzy AndroidPolice twierdzą, że mieli już przyjemność obcować z Androidem N. Na podstawie swoich krótkich doświadczeń stworzyli grafiki, które imitują to, jak wyglądać ma nowy system. W dużej mierze będą to zmiany czysto kosmetyczne, choć na wydawanie wyroków jest jeszcze stanowczo za wcześnie. Powiadomienia mają w sobie zawierać nowe dane. Pojawi się więc informacja o tym, z której aplikacji lub usługi pochodzi rzeczone powiadomienie. Sam ekran wydaje się być odrobinę bardziej zwarty, nie tracąc przy tym na przejrzystości.

W menu szybkich ustawień również nastąpią pewne zmiany. Mogą zniknąć ikony Wi-Fi oraz Bluetooth w formie znanej z Marshmallow. Nastąpiłby więc powrót do dobrze znanych ikon, a rozwijane menu odeszłoby w niepamięć. Pewne jest to, że Google tak łatwo nie dopuszcza do przecieków i informacje o nowych odsłonach Androida są skrzętnie ukrywane. Tegoroczne I/O odbywać się będzie w połowie maja i prawdopodobnie do tego czasu jeszcze nie raz usłyszymy o Androidzie N. Tylko ile z tego będzie prawdą?

Źródło: AndroidPolice
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...