OSMO750x300

DJI Osmo zjada na śniadanie kamery sportowe 4k. Czy aby na pewno?

Profesjonalne wideo w wysokiej rozdzielczości nagrywane w dynamicznych momentach, przy których uniknięcie drgań czy poruszeń obrazu wydaje się niemożliwe to wyzwanie. Nawet dla tych droższych kamer, z teoretycznie „genialnymi” funkcjami stabilizacyjnymi. Dlatego też DJI OSMO z Gimbalem stanowi solidną konkurencję dla kamer sportowych 4K…

OSMO750x300

Naturalnie są to jedynie opinie niezależnych obserwatorów w tym również i mnie. Cóż, trzeba przyznać, iż poziom jakościowy oferowany przez tytułowy sprzęt robi wrażenie, ale należy pamiętać, że poza typowym nagrywaniem „z ręki”, równie istotna jest kwestia montażu w różnego typu miejscach – od kasków skateboarderów po felgi w samochodach sportowych. Dopiero zestawienie zaawansowanych możliwości stabilizacji obrazu z odpowiednimi akcesoriami umożliwiającymi umiejscowienie sprzętu w dogodnej lokalizacji pozwala na naprawdę komfortowe użytkowanie.

Cóż – aby w pełni zobrazować, jakie różnice jakościowe występują pomiędzy typowymi sportowymi kamerami 4K, a DJI OSMO warto zapoznać się z nagraniami, umieszczonymi na serwisie streamingowym YouTube.

Robi wrażenie, prawda? Właśnie dlatego warto zastanawiać się nad wybraniem tytułowego rozwiązania. Poza chyba najlepszą na rynku funkcja stabilizacji wideo (trzyosiowy gimbal) oraz szerokimi możliwościami montażu, urządzenia zachwyca mnie jeszcze jedną kwestią – mam tu na myśli połączenie ze smartfonem. Dzięki specjalnej aplikacji jest on wykorzystywany jako zewnętrzny ekran oraz panel, z poziomu którego możemy wybrać interesujące nas opcje.

Urządzenie jest oczywiście pozbawione wad. Jedną z nich jest stosunkowo słaby akumulator, a właściwie czas jego działania na jednym ładowaniu, wynoszący 50 minut (realnie, gdyż producent mówi o 60 minutach). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić dodatkowe ogniwo, choć jest to jednak zawsze kolejny wydatek – nie mniej jednak zapewniam – warto.

Źródło: Informacja prasowa 4 Publicity.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...