AcerPredator750x300

Projektor Acer Predator Z640 – gracze będą zachwyceni

Tytułowy producent wprowadził do oferty kolejny niezwykły sprzęt. Tym razem chodzi o projektor obrazu dedykowany użytkownikom rozkochanym w wirtualnej rozrywce w postaci gier video. Sprawdźmy, jakie ficzery przygotował dla nas Acer…

AcerPredator750x300

Z projektorami mam do czynienia w trakcie konferencji, zlotów redakcyjnych oraz innych „mniejszych spotkań”. Nie oznacza to oczywiście, iż ograniczam wykorzystanie sprzętu wyłącznie do wymienionych sytuacji. Projektor równie dobrze sprawdza się jako „kino” domowe, choć z pewnymi ograniczeniami. Podobno tego typu urządzenia nadają się również do gier …

„Podobno” to właściwie określenie, gdyż nie spotkałem się jeszcze z projektorem pozwalającym na wygodną grę w dajmy na to dynamiczne strzelanki. Nie jest to równoznaczne z tym, że takowych na rynku brak. Są i  w dodatku niektóre z nich, jak np. świeżo wprowadzony do sprzedaży Predator Z650 prezentują naprawdę konkrety poziom. Wystarczy spojrzeć na specyfikację techniczną oraz na dodatkowe funkcje, które mogą okazać się niezwykle pomocne przy wielogodzinnej sesji gammingowej.

Na początek kilka „suchych” danych. Otóż nowość Acera pozwoli na wyświetlanie obrazu o przekątnej 100 cali z odległości półtora metra i to wszystko przy zachowaniu rozdzielczości 1080p. W konstrukcji umieszczono aż 3 złącza HDMI oraz dodatkowe wejścia D-Sub, S-Video mini DIN, audio oraz USB. Nowy Predator może pochwalić się kontrastem na poziomie 20000:1 oraz lampą DLP, której moc wynosi 2200 lumenów. Jej żywotność, jak zapewnia producent zamyka się w 3 tys. godzin standardowego użytkowania lub 6 tys. w trybie ekonomicznym. Wspomniałem już o wbudowanych głośnikach stereo oraz module komunikacyjnym Bluetooth? Myślę, że konfiguracja techniczna należy do więcej niż zadowalających.

AcerPredator

Projektor dostosowuje się również do rodzaju wyświetlanej gry, analizując kadry, dzięki czemu użytkownik otrzymuje obraz idealnie wpisujący się w aktualnie ogrywaną produkcję. Mało tego – producent nie zapomniał o zaimplementowaniu funkcji nagrywania fragmentów rozgrywki, bez potrzeby stosowania zewnętrznego oprogramowania tudzież sprzętu.

Z innych niezwykle istotnych opcji należy wymienić:

  • ColorPurity: zapewnia szerszą gamę kolorów, generując bogatą gradację barw gwarantującą bardzo ostry obraz,
  • Tryb sRGB: gwarantuje spójność kolorów i eliminuje odchylenia w odwzorowaniu kolorów, kolory wyglądają tak samo na wszystkich urządzeniach sRGB,
  • Short Throw: pozwala na wyświetlanie obrazu o przekątnej 100 cali już z odległości 1,5 m,
  • WirelessHD: uwalnia od niewygody związanej z kablami bez jakichkolwiek kompromisów w rozdzielczości Full HD.

Zainteresowani? Teraz pora na kubeł… no dobrze – kubełek zimnej wody. Za przyjemność obcowania z opisanym wyżej sprzętem przyjdzie nam zapłacić prawie 5 000 złotych, co jest kwotą wysoką. Naturalnie, jeśli spojrzymy na cenę, przez pryzmat „gadżetów gammingowych” ta wyda się całkiem rozsądna.

Źródło: Informacja prasowa Acer.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...