You are here
Co nowego na Google I/O? Wydarzenia 

Co nowego na Google I/O?

Wielkimi krokami zbliża się Google I/O. Jest to najważniejsze wydarzenie dla posiadaczy smartfonów z Androidem na pokładzie. Dlaczego? Dlatego, że to na tej imprezie pokazywane są nowe odsłony systemu od Google. Pamiętajmy jednak, że firma z Mountain View nie zajmuje się tylko Androidem.

googleio

Na rynku mamy Androida w wersji 5.0 Lollipop już dosyć długo. Początkowo zaprezentowany jako „L” miał być rewolucją względem poprzedników. No i jest, ale szkoda, że gości na tak niewielkiej ilości urządzeń. Teraz na Google I/O najprawdopodobniej zobaczymy nowego Androida „M”. W sieci pojawiały się informacja o tymczasowej nazwie – Macadamia Nut Coockie. Docelowej nazwy jeszcze nie znamy, ale patrząc, jak Google nazywa inne odsłony, z pewnością będzie słodko. Nie wiadomo również czy to będzie wersja 6.0, czy może 5.2. M-ka ma oferować lepsze wsparcie dla czytnika linii papilarnych. Obecnie w głównej mierze producenci urządzeń dbają o odpowiednie oprogramowanie. No i w sumie to by było na tyle o nowym Androidzie, ponieważ więcej informacji brak. Więcej dowiemy się już 28 maja.

Na Google I/O zobaczymy też Brillo. Nowy lekki system operacyjny dla lodówek czy pralek, czyli dla tych urządzeń, które nie wymagają dużo pamięci operacyjnej. Współpraca Brillo i Androida może sprawić, że Internet rzeczy będzie stawał się coraz bardziej popularny.

chromecast

Zobaczymy również nowy Chromecast. Model ulepszony względem poprzednika. Na rynku pojawiło się kilka podobnych urządzeń. Przez co firma z Moutain View wzięła się do roboty i ulepszyła swój produkt. Nie możemy zapomnieć też o Android Wear. Rynek smartwatchy ciągle się rozwija. Wychodzą nowe aktualizację oprogramowania, nowe zegarki i pojawiła się nieoficjalna informacja o tym, że Google chce wydać Nexus Watcha.

googleio2

Zmiany mają też zajść w Android Auto, są też plany rozbudowy AndroidTV, ale o tym wszystkim dowiemy się 28 maja podczas Google I/O. Zaprezentowane mają zostać też wyniki zespołu ATAP, odpowiedzialnego za stworzenie telefonu modularnego.

Patrząc na to wszystko, na jak wielu obszarach działa gigant z Montain View, połączenie tego wszystkiego w jedną spójną całość stworzy prawdziwy Internet rzeczy, który znacznie ułatwi ludziom życie.

źródło: Android Authority

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment