Co nowego wraz z aktualizacją Android Wear?

Kolejne aktualizacje Android Wear czynią smartwatche coraz bardziej wygodnymi. Najnowsza pozwala kontrolować urządzenie za pomocą nadgarstka, ale to nie jedyne zmiany. Czego nowego możemy się spodziewać?

Android Wear 1.4 pozwala korzystać z urządzenia nawet wtedy, kiedy mamy zajęte dłonie. Odpowiednie ułożenie ręki otwiera przed nami nowe możliwości. Ruch nadgarstka w prawo włącza kartę SIM w smartwatchu, natomiast poruszenie dłonią w lewo ją wyłącza. Szybki ruch nadgarstkiem w dół powoduje zmianę opcji lub powrót do poprzedniego ekranu. Ruch dłonią w górę powoduje cofnięcie się do wcześniejszej opcji. Potrząśnięcie nadgarstkiem pozwala nam wyjść z aplikacji. Ten sam gest będzie przydatny, kiedy chcemy odpowiedzieć na wiadomość. Trzymanie ręki wyciągniętej przed siebie i szybki ruch nadgarstkiem w dół spowoduje otwarcie menu z aplikacjami. Jeśli chcemy rozwinąć ustawienia smartwatcha, to zrobimy to za pomocą wolnego ruchu nadgarstka od siebie a potem szybkiemu skierowaniu dłoni do siebie. Powrót do ekranu głównego urządzenia odbywa się za pomocą parokrotnego potrząśnięcia nadgarstkiem. Ten gest pozwala nam przerwać akcję przed jej ukończeniem. Należy dodać, że korzystanie ze smartwatcha za pomocą gestów powoli zmniejsza poziom naładowania baterii.

Najnowsza aktualizacja pozwala również na korzystanie z audio w urządzeniu. Jednak na chwilę obecną jedynie kilka smartwatchy ma wbudowane głośniki, które umożliwiają radość z tej opcji. O jednym z takich urządzeń pisałam już we wcześniejszym artykule – mowa o LG Watch Urbane Second Edition. Nowa opcja skierowana jest zatem do użytkowników smartwatchy, które mogą zastąpić telefony komórkowe.

Jestem ciekawa, co przyniosą kolejne aktualizacje Android Wear. Poruszanie i potrząsanie nadgarstkiem wyda się na pierwszy rzut oka dziwne, ale znacząco ułatwi korzystanie z urządzenia.

Źródło: Engadget, Android Wear Support, androidandme (zdjęcie) 

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...