OfficeInsider750x300

Office Insider – kto będzie mógł przetestować najnowsze wersje pakietu biurowego od Microsoftu?

Windows Insider cieszył się, a właściwie dalej cieszy niebywałą popularnością. Możliwość testowania rozwiązań, których próżno szukać w stabilnych wersjach oprogramowania, okazała się dla społeczności atrakcyjną formą wsparcia rozwoju produktu. Nic więc dziwnego, że Microsoft postanowił potraktować podobnie swój pakiet biurowy.

OfficeInsider750x300

Do niedawna sam zaliczałem się do grona testerów Office 2016, lecz wraz z premierą rynkową pakietu postanowiłem przejść na opcję stabilną. Nie oznacza to jednak, iż tego typu programy mnie już nie interesują – przeciwnie, z wielką chęcią dołączę do grona członków Office Insider.

Dlaczego? Po pierwsze w związku z moją pracą, chcąc nie chcąc, muszę poznawać nowinki szybciej od przeciętnego Kowalskiego, po drugie jestem ciekaw, co pojawi się w kolejnych wersjach wykorzystywanego przeze mnie pakietu biurowego.

officeInsider1

W przypadku Windows Insider, czyli programu skupiającego testerów Windows 10, sprawa była jasna – w zamian za korzystanie z jakby nie patrzeć prawie darmowego oprogramowania, musieliśmy (właściwie to mogliśmy) zgłaszać sugestie dotyczące produktu. Tym razem sytuacja prezentuje się mniej ciekawie, gdyż dołączyć do programu mogą jedynie subskrybenci płatnego Office 365. Takie działania skutecznie pomniejszą grono testerów, przez co Microsoft może otrzymać znacznie skromniejszy feedback.

Mam nadzieję, iż wspomniane ograniczenie w dostępności Office Insider zostanie po pewnym czasie zniesione, zaś każdy chętny będzie mógł wspierać rozwój produktu w sposób, w jaki robił to w Windows 10 Technical Preview.

Jeśli jesteście szczęśliwcami posiadającymi aktywną subskrypcję na wspomnianą usługę oraz interesuje was to, w jakim kierunku rozwinie się pakiet biurowy Microsoftu, koniecznie odwiedźcie oficjalną stronę projektu i dołączcie do grona testerów.

Źródła:  Microsoft, Softonet.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...