Pebble i ZTE – nowe smartwatch’e na targach CES 2014

Inteligentne zegarki spotkają się z coraz większym zainteresowaniem. Naturalna wydaje się więc obecność owych produktów na Consumer Electronics Show. Za nami dopiero pierwszy dzień targów, a już mogliśmy zapoznać się z dwoma zegarkami. Ciekawe co dalej…

Pebble-Steel-750x300

Pebble Steel – powiedzmy sobie szczerze, druga edycja zegarka, nie dorównuje funkcjonalnością Galaxy Gear czy choćby Sony Smartwach 2. Nie znaczy to jednak, że nowy produkt nie jest wart zainteresowania. Przeciwnie, jest to naprawdę świetne urządzenie, wykonane z niezwykłą starannością.

Na początek warto zaznaczyć, że Pebble Steel jak sama nazwa wskazuje jest wykonany z nierdzewnej stali. Dzięki temu dostaniemy wytrzymały gadżet, prezentujący się naprawdę szykownie. Poprzednia, plastikowa wersja Pebble nie pasowała do eleganckiego ubioru, więc zmianę należy zaliczyć na plus. Nie powinniśmy obawiać się także o wytrzymałość szkła, gdyż producent zdecydował się zastosować tutaj popularne Corning Gorilla Glass.

Oprogramowanie jest kompatybilne z wcześniejszym software, dzięki czemu aplikacje pisane dla poprzednika bez problemu odpalimy na metalowym zegarku. Produkt możemy zamawiać już teraz, lecz jego wysyłka rozpocznie się dopiero 28 stycznia. Za ową przyjemność przyjdzie nam zapłacić 249 dolarów. Co ciekawe, Pebble sam pokrywa koszty związane z wysyłką na terenie całego świata.

ztebluewatch4 1020 large verge medium landscape

ZTE BlueWatch – chińska propozycja jest łudząco podobna do pierwszego Pebble, zarówno w kwestii designu jak i oprogramowania. Niestety, lecz produkt nie zachwycił mnie właściwie pod żadnym względem. Owszem, mamy tutaj najważniejsze funkcje takie jak powiadomienia, podstawowe aplikacje jak budzik, kalendarz czy kalkulator. To jednak za mało, szczególnie jeśli przyjrzymy się konkurencyjnym zegarkom.

Jak widać, coraz więcej producentów stara się umieścić w portfolio urządzeń, inteligentne zegarki. Mimo wszystko, osobiście nie jest przekonany do tego typu gadżetów. Pamiętajmy jednak, że to nie koniec targów CES 2014, a co za tym idzie, mój pogląd może zostać szybko zweryfikowany. Wystarczy prezentacja godnego uwagi smartwatcha.

Źródło: AndroidCentral, Engadget, TheVerge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...