Collector USB Flash Drive – koncept ciekawego pendrive’a

Moją uwagę zwrócił projekt praktycznego wykorzystania nieużywanych kart pamięci, o małej pojemności.  Na pomysł taki wpadł Fang-Chun Tsai.

W paczce z telefonem lub aparatem fotograficznym dostajemy zazwyczaj karty pamięci. Z czasem tyle ich się uzbiera, że większość ląduje zapomniana gdzieś na dnie szafy.  Na pomysł ich wykorzystania wpadł projektant współpracujący ze studiem Yanko Design, dzięki któremu drugie życie mogą otrzymać nieużywane karty pamięci microSD.

Miniaturowy czytnik kart pamięci – Collector USB Flash Drive na tle konkurencji wyróżniają trzy rzeczy:

– czytnik zamknięty został w obudowie niewyróżniającej się od typowej pamięci przenośnej typu pendrive,

– nie posiada żadnej wbudowanej pamięci,

– umożliwia jednoczesne korzystanie aż z trzech kart pamięci typu microSD, o różnej pojemności.
Biorąc pod uwagę, że w zestawie z telefonem czy aparatem dostajemy dodatkowo karty pamięci o małej pojemności, z reguły 1 czy 2 GB, przeważnie wymieniamy ją na bardziej pojemną, a ta ląduje gdzieś schowana, bo „jeszcze kiedyś się może przydać”. Z konceptem Tsaia ten problem sam się jakoby rozwiązuje, bo bez problemu możemy tworzyć kombinacje oferujące nawet 12 GB wirtualnej przestrzeni. Wszystko zawdzięczalibyśmy wykorzystaniu technologii RAID, dzięki której trzy karty Flash byłyby widoczne jako jedna pamięć wewnętrzna.

Największym problemem z racji tego, iż jest to tylko koncept, to jak urządzenie miałoby sobie radzić z dzieleniem większych plików na mniejsze karty pamięci i z jaką szybkością zapisywało by dane w porównaniu z innymi pamięciami tego typu.

Pomysł wydaje się bardzo interesujący. Sam mam sporo takich nieużywanych kart. Trzymam więc kciuki za tym, żeby jakiś producent zainteresował się koncepcją azjatyckiego projektanta.

żrdło: http://www.yankodesign.com/2011/04/11/combination-memory/

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...