Kolejne smartfony z czystym Androidem – Sony Xperia Z Ultra oraz LG G Pad 8.3 Google Edition

Kilka miesięcy temu Google we współpracy z innymi producentami postanowiło zapoczątkować serię smartfonów Google Edition, czyli flagowych modeli wyposażonych w czystego Androida z szybkimi aktualizacjami. Do GE doszły właśnie kolejne urządzenia…

lg750x300

Od wczoraj za pośrednictwem sklepu Google Play, na terenie Stanów Zjednoczonych można nabyć nowe urządzenia pracujące pod kontrolą najnowszego Androida 4.4 KitKat w najczystszej odsłonie.

Pierwszym z nich jest Sony Xperia Z Ultra, a zapłacimy za niego 640$, co jest ceną dość wysoką. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę pewien fakt. Czysty Android jest uboższy w funkcje w stosunku do zmodyfikowanej nakładki producenta.

Drugim urządzeniem jest LG G Pad 8.3, za którego przyjdzie nam zapłacić 350$. Tutaj cena na szczęście jest znacznie niższa.

Zarówno LG jak i Sony w odsłonie Google Edition są skierowane w głównej mierze do pasjonatów technologicznych, wielbicieli czystego Androida. Ci powinni być zadowoleni, gdyż dotychczas aby korzystać z najnowszej, niemodyfikowanej wersji Zielonego Robota konieczna była instalacja nieoficjalnych ROM’ów. Teraz sprawa jest prosta – chcesz standardowego Androida z szybkimi aktualizacjami wybierz Google Edition. Jak widać, nie tylko Nexusy mogą cieszyć się najświeższym softem.  

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...