Contra – legenda z dzieciństwa powraca w nowej odsłonie

Contra to gra, której opisywać nie trzeba, bo każdy na pewno zetknął się z nią choć raz. Wystarczyło włączyć NESa lub bardziej u nas popularny jego klon, konsolę Pegasus i odpalić tę grę, a podwórka pustoszały. Konami wiedziało jak stworzyć legendarny tytuł.

Mamy rok 2631, kiedy w teren Nowej Zelandii uderzył meteoryt. Zjawisko to przyniosło kłopoty i to poważne – dwa lata po nim Red Falcon, obca istota, postanowiła zniszczyć gatunek ludzki. Do tego celu stworzyła organizację terrorystyczną, która uzyskała nazwę od swojego ojca-założyciela. Na szczęście nasza planeta ma obrońców w postaci dwóch żołnierzy należących do Marines, czyli Billa Rizera i Lance’a Beana. Zostają oni zesłani na fikcyjną wyspę Galugę, by rozprawić się z terrorystami i kosmitami, a na końcu zniszczyć Red Falcona.

Na odbywającym się w ubiegły weekend wydarzeniu Tencent UP zaprezentowano po raz pierwszy gameplay z remake’u Contry. Za stworzenie gry odpowiada Konami oraz Tencent Games. Ma ona trafić na urządzenia z systemami Android i iOS jeszcze w tym roku. Chociaż o tytule wiadomo od listopada ubiegłego roku, bo właśnie wtedy pojawiła się pierwsza wzmianka o projekcie, to wciąż nie wiadomo czy ujrzą ją mieszkańcy innych krajów niż Japonia. Na chwilę obecną wiadomo, że w grze pojawią się mikropłatności oraz tryby PvP i PvE.

http://www.youtube.com/watch?v=TQwT7U1XDdY

Tajemnicą pozostaje czy gra doczeka się trybu multiplayer. Contra zawsze była wymagającym tytułem, o czym świadczyć może zaimplementowanie w nim Konami Code dający graczowi 30 żyć. Jeśli grało się w dwie osoby, ciężar rozgrywki rozkładał się na dwie osoby, co znacząco ułatwiało grę. Nie było nic przyjemniejszego niż rozprawianie się z kosmitami, kiedy miało się u boku drugą osobą trzymającą w dłoniach pad. Miejmy nadzieję, że Konami i Tencent Games nie pozbawią Contry tego bardzo ważnego dla rozgrywki elementu.

Mam nadzieję, że już niedługo gra ujrzy światło dzienne. Przeszłam Contrę w 1993 roku bez użycia Konami Code, przejdę ją i teraz. 

 

Źródło: droidgamers 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...