Instagram60Video750x300

Instagram ewoluuje – najnowsza odsłona aplikacji wprowadza istotną zmianę

Wideo wypiera z internetu zdjęcia – to dzieje się tu i teraz, czego idealny przykładem jest najnowszy update serwisu stworzonego z myślą o fotkach. Czy to początek końca społecznościówek, jakie znamy?

 Instagram60Video750x300

Spokojnie, nie szedłbym z tezą, aż tak daleko, ale coś jest na rzeczy. Kiedyś w sieci królowały treści „tekstowe” i nic w tym dziwnego – prędkości przesyłu danych nie pozwalały na swobodną wymianę grafik w wysokiej, ba nawet zadowalającej rozdzielczości. Wraz z rozwojem technologii i możliwości transferowych sytuacja zaczęła się zmieniać – dziś materiałami wiodącymi w sieci prym są fotki. Ich pozycja jest jednak zagrożona…

Skoro jedno zdjęcie może wyrazić więcej niż tysiąc słów – pomyślcie tylko ile można przekazać za pomocą 60-sekundowego filmiku. Cóż, właśnie taką długość wideo mogą mieć od dziś materiały zamieszczone na Instagramie. Początkowo serwis „przyjmował” jedynie zdjęcia, następnie przyszła pora na 15-sekundowe filmiki. Włodarze usługi obserwując wzrost popularności stramingu oraz portali udostępniających wideo doszli najwyraźniej do wniosku, że warto udoskonalić pod tym kontem własny serwis.

Naturalnie zmiany będą pojawiały się u userów falowo. Finalizacja procesu może potrwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Sporo, ale myślę, że warto poczekać – w materiałach filmowych leży drzemie ogromny potencjał. Podobnie możemy powiedzieć o samym Instagramie – usługa jest stale udoskonalana i nie mam tutaj na myśli wyłącznie aplikacji mobilnej, w której ostatnio pojawił się licznik odtworzeń wideo. Upgrade dotyka również webową wersję usługi, która niestety jest niezwykle uboga. To dowodzi, iż właściciele zdjęciowo-filmowej społecznościówki nie zamierzają odpuszczać i będą walczyć o usera. Dobrze, zwłaszcza że konkrecja w postaci choćby Snapchata rośnie w sile przyciąga do siebie coraz liczniejsze grono użytkowników.

Źródło: Blog.instagram.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również recenzowany właśnie model. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...