cool 750x300 1

Coolpad zawita do Polski

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że kolejny chiński producent wprowadza u siebie cudeńka, na które my w Europie nie mamy co liczyć. To smutne, szczególnie, że wielu z tamtejszych developerów ma w swoim portfolio sprzęty wyjątkowe. Teraz jeden z nich zawita do Polski.

 
cool 750x300 1
Chiny od dawna kojarzą się z niesamowitym rozwojem gospodarczym. Wielu producentów właśnie w tamte rejony przenosi swoje fabryki, by produkować taniej i co ważne, nie tracić na jakości. Czy takie ruchy biznesowe w najbliższej przyszłości ulegną zmianie? Mimo drogiego transportu, Chiny cały czas eksportują ogromne ilości towarów na cały świat i nie poprzestają tylko na „robieniu dla kogoś”. Własne marki również planują podbój świata, a już na pewno Europy.
W pierwszym kwartale tego roku z Chin wyeksportowano ponad 100 milionów telefonów, spośród których większość stanowiły produkty rodzime. Teraz do tego grona dołączy także Coolpad. Marka nie do końca znana rozpoznawalna w Polsce, ale z całą pewnością interesująca. Niedługo ich produkty zagoszczą w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym i u nas.
 
cool 750x300 2
Co takiego zaoferuje nam Coolpad? Tego jeszcze niestety nie wiadomo, podobnie jak nie znamy terminu, w którym na sklepowych półkach pojawią się smartfony. Z pewnością będą wyposażone w moduł LTE, a ich cena nie powinna zwalać z nóg. Więcej szczegółów dystrybutor niestety nie ujawnił. Coolpad ma w swoim portfolio kilka ciekawych modeli, które chcielibyśmy zobaczyć.
Jednym z nich jest Coolpad S6. To smartfon z ekranem o przekątnej 5,95 cala, wykonanym w technologii OGS i oferującym jakość HD. Na pokładzie znalazło się miejsce dla Snapdragona A7, 2 GB RAMu i 16 GB pamięci dla użytkownika. Całkiem pojemny akumulator (2800 mAh) oraz niezłe aparaty (13 oraz 5 megapikseli) sprawiają, że S6 wydaje się sprzętem, który znalazłby nabywców w Europie. Pytanie tylko, czy w związku z aferą, gdzie Coolpad został posądzony o montowanie wewnątrz smarfonów oprogramowania szpiegującego, znajdą się na niego jacyś chętni?
Źródło: Coolpad
Fot: jw.
_____________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...