Cortana – asystent głosowy od Microsoftu trafi do Windows 9

Cechą wspólną ekosystemu Microsoftu, Google oraz Apple jest to, że wspomniane firmy posiadają własnego, mniej lub bardziej udanego asystenta głosowego. Najmłodszym z nich jest rozwiązanie giganta z Redmond, dlatego też nie powinno dziwić, że Cortana jest tematem przewodnim wielu przecieków. Dziś dowiedzieliśmy się, że asystentka od Micorosftu zagości w desktopowej wersji Windows, oznaczonej numerem 9.

Corrtana750x300

Ostatnie doniesienia serwisu The Verge pozwalają sądzić, że Cortana pojawi się na stałe w nadchodzącym OS giganta z Redmond, czyli Windows 9. Wiadomość wywołała nie małe zdziwienie, gdyż dotychczas asystenta można było spotkać jedynie na urządzeniach mobilnych, pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1.

Naturalnie z początku Cortana będzie jedynie elementem testowym wersji rozwojowych systemu Microsoftu, lecz jeśli wszystko przebiegnie „gładko” istnieją spore szanse na to, że zagości w Windowsie jako jedna z preinstalowanych aplikacji.

Pytanie tylko, czy takie działanie firmy zostanie docenione przez użytkowników. Jakby nie patrzeć będzie to dość rewolucyjna funkcja, zaś ostatni „przewrotowy” pomysł amerykańskiej korporacji, czyli kafelki w desktopie wypalił średnio i spotkał się z falą oburzenia użytkowników.

Czy uważacie, że w przypadku Cortany, sytuacja się powtórzy? Podzielcie się z nami opinią w komentarzach pod wpisem.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...