Corrtana750x300

Cortana – asystent głosowy od Microsoftu trafi do Windows 9

Cechą wspólną ekosystemu Microsoftu, Google oraz Apple jest to, że wspomniane firmy posiadają własnego, mniej lub bardziej udanego asystenta głosowego. Najmłodszym z nich jest rozwiązanie giganta z Redmond, dlatego też nie powinno dziwić, że Cortana jest tematem przewodnim wielu przecieków. Dziś dowiedzieliśmy się, że asystentka od Micorosftu zagości w desktopowej wersji Windows, oznaczonej numerem 9.

Corrtana750x300

Ostatnie doniesienia serwisu The Verge pozwalają sądzić, że Cortana pojawi się na stałe w nadchodzącym OS giganta z Redmond, czyli Windows 9. Wiadomość wywołała nie małe zdziwienie, gdyż dotychczas asystenta można było spotkać jedynie na urządzeniach mobilnych, pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1.

Naturalnie z początku Cortana będzie jedynie elementem testowym wersji rozwojowych systemu Microsoftu, lecz jeśli wszystko przebiegnie „gładko” istnieją spore szanse na to, że zagości w Windowsie jako jedna z preinstalowanych aplikacji.

Pytanie tylko, czy takie działanie firmy zostanie docenione przez użytkowników. Jakby nie patrzeć będzie to dość rewolucyjna funkcja, zaś ostatni „przewrotowy” pomysł amerykańskiej korporacji, czyli kafelki w desktopie wypalił średnio i spotkał się z falą oburzenia użytkowników.

Czy uważacie, że w przypadku Cortany, sytuacja się powtórzy? Podzielcie się z nami opinią w komentarzach pod wpisem.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...