Czyżby jedna z kultowych gier World of Warcraft traciła na popularności?

Niemal każdy gracz, interesujący się jakimikolwiek produkcjami, wie czym jest World of Warcraft. Gra jest obecna na rynku europejskim od 2005 roku, a więc już prawie dziesięć lat. Przez ten okres, twórcom udało się zdobyć wiele milionów użytkowników.

Na chwilę obecną, prawie siedem milionów graczy opłaca systematycznie abonament. Taka liczba subskrybentów jest o połowę niższa niż w 2010 roku, kiedy to World of Warcraft biło rekordy popularności. W tamtym okresie liczba miłośników WoW-a wynosiła ponad dwanaście milionów!

Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł Blizzardowi spore straty, ponieważ z płacenia abonamentu zrezygnowało ponad osiemset tysięcy osób. Taki spadek powinien być uznawany za prawdziwą katastrofę, jednak przedstawiciele amerykańskiej firmy nie popadli w pesymizm, gdyż spodziewali się takiego scenariusza ze względu na „sezonowy charakter” World of Warcraft.

http://www.youtube.com/watch?v=5rXei5k5PCM

Nie oznacza to jednak, że Blizzard zrezygnuje z dalszej pracy nad WoW-em. Mówi się nawet o wzroście zainteresowania produktem. Ponad milion graczy zamówiło bowiem dodatek Warlords of Draenor. Premiera jest planowana jeszcze na ten rok, dlatego niecierpliwi nie będą musieli zbyt długo czekać. Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez przedstawicieli studia wiadomo, iż wersja beta została oddana fanom już 27 czerwca. Co przyniesie nam zatem kolejna produkcja?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...