Czyżby jedna z kultowych gier World of Warcraft traciła na popularności?

Niemal każdy gracz, interesujący się jakimikolwiek produkcjami, wie czym jest World of Warcraft. Gra jest obecna na rynku europejskim od 2005 roku, a więc już prawie dziesięć lat. Przez ten okres, twórcom udało się zdobyć wiele milionów użytkowników.

Na chwilę obecną, prawie siedem milionów graczy opłaca systematycznie abonament. Taka liczba subskrybentów jest o połowę niższa niż w 2010 roku, kiedy to World of Warcraft biło rekordy popularności. W tamtym okresie liczba miłośników WoW-a wynosiła ponad dwanaście milionów!

Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł Blizzardowi spore straty, ponieważ z płacenia abonamentu zrezygnowało ponad osiemset tysięcy osób. Taki spadek powinien być uznawany za prawdziwą katastrofę, jednak przedstawiciele amerykańskiej firmy nie popadli w pesymizm, gdyż spodziewali się takiego scenariusza ze względu na „sezonowy charakter” World of Warcraft.

http://www.youtube.com/watch?v=5rXei5k5PCM

Nie oznacza to jednak, że Blizzard zrezygnuje z dalszej pracy nad WoW-em. Mówi się nawet o wzroście zainteresowania produktem. Ponad milion graczy zamówiło bowiem dodatek Warlords of Draenor. Premiera jest planowana jeszcze na ten rok, dlatego niecierpliwi nie będą musieli zbyt długo czekać. Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez przedstawicieli studia wiadomo, iż wersja beta została oddana fanom już 27 czerwca. Co przyniesie nam zatem kolejna produkcja?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...