Cortana750x300

Cortana dla Android i iOS – już jest!

Testy dobiegły końca. Wirtualna asystentka głosowa Cortana, dostępna dotychczas jedynie dla użytkowników mobilnych okienek, wylądowała właśnie w sklepach z aplikacjami dla iOS oraz Androida. Nie oznacza to niestety globalnej dostępności wspomnianej aplikacji, a to błąd – wstydź się Microsofcie.

Cortana750x300

Siri, Google Now oraz właśnie tytułowa Cortana to trzy najpopularniejsze rozwiązania będące swego rodzaju asystentami osobistymi. Przyznam, iż druga z wymienionych usług jest przeze mnie wykorzystywana przy ogromnej liczbie codziennych czynności, stąd doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak pomocnym narzędziem jest ów twór.

Niestety, obecnie jest on dostępny wyłącznie na platformę Android, gdyż okrojony z funkcji produkt dla iOS nie zasługuje na miano asystenta. Siri? Ta również nie wychyla się poza własną platformę, czyli iOS. Microsoft dostrzegł w tym najwyraźniej szansę i postanowił, iż Cortana pojawi się również w konkurencyjnych systemach mobilnych. Odważny krok i mógłby oznaczać sukces… Gdyby nie ograniczenia terytorialne.

cOrtanahi

Asystentka, choć pojawiła się w Apple AppStore oraz Android Google Play, będzie „służyć” jedynie mieszkańcom USA oraz Chin. Nie do końca rozumiem decyzje giganta z Redmond. Owszem, stopień rozwinięcia usług Bing w wymienionych regionach pozwala na cieszenie się pełnymi możliwościami rozwiązania, ale pamiętajmy – to mieszkańcy europejskich krajów są „najwierniejszymi” fanami Windows Phone/Windows 10 Mobile. USA? Tam króluje Apple i nikt o zdrowych zmysłach nie porzuci Siri na rzecz niepełnej (ograniczenia iOS) Cortany. Na Starym Kontynencie mogłoby to wyglądać znacznie lepiej, ale co tam… Na dostępność asystentki poczekamy. Ile? Tego nie wie sam Microsoft.

To błąd – duży błąd, który może skutkować słabszą niż oczekiwana popularnością tytułowego rozwiązania. Nieładnie tak marnować potencjał.

Źródło: WindowsCentral

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...