CyanogenMod Installer – zniknął z Google Play

Cyanogen Inc stara się jak może aby maksymalnie ułatwić instalacje swojego oprogramowania na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida.  Genialnym wręcz posunięciem, było wydanie prostej aplikacji, która w kilku krokach zmieni nasz obecny Rom na CyanogenMod. Niestety, gigantowi z Mountain View nie przypadło to do gustu.

cyanogenmodInstal750x300

Tym sposobem CM Installer został usunięty z zasobów Google Play. Oficjalnym powodem jest fakt, że oprogramowanie może spowodować naruszenie warunków gwarancji urządzeń z Androidem. Uzasadnienie decyzji o wycofaniu aplikacji ze sklepu wydaje się wręcz śmieszne, gdyż użytkownik sam powinien zdecydować czy zależy mu na gwarancji.

Po chwili zastanowienia, sprawa wydaje się już jasna. Biorąc pod uwagę to, że Google ściśle współpracuje z wieloma producentami sprzętu, musi się z nimi w pewnym stopniu liczyć. Możliwość zaktualizowania swojego smartfona poprzez instalacje nieoficjalnego oprogramowania, z pewnością nie jest wygodne dla producentów. Wiadomo, że ci chcieliby sprzedawać kolejne urządzenia. Z kolei decydując się na zmianę Romu na nowszy w pewien sposób przedłużamy życie naszego sprzętu, a to nie w smak gigantom takim jak Samsung, HTC, LG.

Na szczęście, pobranie CyanogenMod Installer w dalszym ciągu jest możliwe. Wystarczy odwiedzić stronę projektu.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...