Cyberpunk 2077

Czy zobaczymy Cyberpunk 2077 na E3?

Cyberpunk 2077 to jedna wielka tajemnica, której CD Projekt RED strzeże jak ognia. O nowej produkcji tego studia wiadomo tyle, co nic. Są jednak szanse na to, że zobaczymy Cyberpunk 2077 na zbliżających się targach E3.

Cyberpunk 2077

Pierwsze, dość nieśmiałe wzmianki o tym, że developer pracuje nad czymś nowym, pojawiły się jeszcze w 2012 roku. CD Projekt RED już wtedy był studiem, które zaznaczyło swoją obecność na rynku twórców gier, ale na ich ogromna rozpoznawalność oraz światowy sukces przyszło im wtedy jeszcze chwilę poczekać. „Wiedźmin 3: Dziki gon” okazał się strzałem w dziesiątkę i po dziś dzień uważany jest za jedną z najlepszych gier w historii. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że twórcy teraz ostrożnie podchodzą do promocji nowego tytułu.

Ogromne oczekiwania fanów i recenzentów muszą wywoływać presję, a każdy kolejny news związany z „Cyberpunk 2077” potrafi wywołać lawinę komentarzy. Przypomnijmy, że na początku tego roku na Twitterze pojawiła się krótka, zaledwie sześcioznakowa wiadomość o treści „Beep”, która nie tylko zelektryzowała fanów, ale także wpłynęła na notowania spółki na giełdzie. Czy to już oznaka zbliżającej się kampanii marketingowej?

Cyberpunk 2077 na E3

Zbliżające się targi E3, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca w Los Angeles, to jedno z największych wydarzeń w branży gier. Tysiące wystawców i tyleż samo prezentacji nowych tytułów, DLC i kontynuacji. Każdy zapalony gracz chyba czeka na to, by dowiedzieć się czegoś nowego o swoich ulubionych tytułach. Czy w tym roku zobaczmy coś od CD Projekt RED?

Z całą pewnością developer coś przygotował. Problem jest tylko taki, że jeszcze nie wiadomo co. Możemy tylko zakładać, że będzie to właśnie „Cyberpunk 2077”. Skąd w ogóle takie przypuszczenie? Otóż na oficjalnej stronie targów E3 można zobaczyć rozpiskę wystawców oraz ich przypisanie do poszczególnych kategorii. CD Projekt RED widniej w niej z opisem Role-Playing na platformach PC/Windows, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że zobaczymy „Cyberpunk 2077”, ale wydaje się to wielce prawdopodobne. Wszak coraz częściej słyszymy o nowych informacjach, które przedostają się do sieci. Ostatnio głośno zrobiło się o tym, że w grze będziemy obserwować poczynania bohatera z perspektywy pierwszej osoby, ale póki co to tylko plotki.

Do tej pory nie wiadomo, kiedy gra miałaby w ogóle ujrzeć światło dzienne. Z całą pewnością nie będzie to w tym roku, a i 2019 wydaje się terminem dość nieprawdopodobnym. Warto jednak poczekać, bo jeżeli dostaniemy tytuł choć w połowie tak grywalny, jak wspomniany już wcześniej „Wiedźmin 3”, to fani powinni być usatysfakcjonowani. Wymagania w stosunku do tytułu rosną, ale póki co, nie ma czego nawet oceniać. Miejmy więc nadzieję, że na targach E3 w końcu dowiemy się czegoś więcej.

Wymagań sprzętowych nie poznamy zapewne przez długi okres czasu, ale dobrego PC-ta skompletujecie w naszym sklepie.

Źródło: IGN
Fot: CD Projekt RED

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...