Samsung Galaxy A6

Samsung Galaxy A6 i A6+ w pełnej okazałości

Od chwili, kiedy Samsung podzielił się ze swoimi użytkownikami informacją, że szykuje nowe modele swoich smartfonów, do czasu kiedy je oficjalnie potwierdził, minęło niewiele czasu. Co wiemy o Samsung Galaxy A6 i A6+? Praktycznie wszystko.

Samsung Galaxy A6

Przecieki przed premierą urządzeń stały się niestety normą. Czemu niestety? Ponieważ znika gdzieś cała otoczka tajemniczości, która przez długie lata zanim takie informacje stały się chlebem powszednim, budowały napięcie. Do tej pory przecież im mniej wiadomo o jakimś sprzęcie, tym większe nim zainteresowanie. Zarówno mediów, jak i użytkowników. Przez moment zdawało się, że tak samo będzie z nowym smartfonem ze średniej półki cenowej od Koreańczyków, ale teraz nie ma co już ukrywać, bo producent podzielił się wszystkim, co o sprzęcie wie.

Na stronie Samsunga pojawiła się bowiem pełna specyfikacja sprzętowa dwóch modeli, które znamy pod nazwą Galaxy A6 i A6+. Istnieje wprawdzie prawdopodobieństwo, że urządzenia trafią do portfolio serii J, ale wydaje się ono znikome. Co więc nas czeka?

Samsung Galaxy A6

Mniejszy ze smartfonów ma przekątną ekranu 5,6’’, a sam wyświetlacz wykonany jest w technologii Super AMOLED. Rozdzielczość w tym wypadku będzie wynosiła 720×1480 px, co do treści multimedialnych wydaje się być odpowiednie. Na pleckach urządzenia znajdziemy czytnik linii papilarnych oraz obiektyw aparatu (przysłona F1.7), który ma 16 Mpx. Co interesujące, przednia kamera ma identyczną wartość mega pikseli, ale przysłona jest już odrobinę ciemniejsza (F1.9). Co pod maską?

Wewnątrz znajdował się będzie ośmiordzeniowy procesor Exynos 7870. Do tego dochodzą 3GB RAM oraz 32GB miejsca na dane, które można jeszcze dodatkowo rozbudować za pomocą karty microSD. Akumulator ma pojemność 3000 mAh. Dodatkowo Samsung nie zapomniał także o funkcji rozpoznawania twarzy, co w wielu przypadkach może okazać się pomocne.

Samsung Galaxy A6 i A6+

Samsung Galaxy A6+

Większy ze smartfonów oferuje coś ponad rozmiar. 6’’ wyświetlacz ma większą rozdzielczość (2220×1080 px) oraz mocniejszy procesor (Qualcomm Snapdragon 450). Dodatkowo pamięć RAM to 4GB i choć na dane przeznaczono tyle samo miejsca, co w Galaxy A6, to dzięki microSD można je powiększyć do 400GB. Największą różnicę widać chyba w aparatach. Z tyłu urządzenia znajdują się bowiem dwa obiektywy, a nie jeden. Te mają odpowiednio 16 Mpx i F1.7 oraz 5Mpix i F1.9. Dzięki temu zabiegowi w Galaxy A6+ można było zastosować opcję Live Focus, która pozwala na proste stosowanie głębi ostrości.

Przednia kamera także ma lepsze właściwości, bo aż 24 Mpx przy F1.9. Fani selfie z pewnością będą zadowoleni. Pojemność akumulatora to 3500 mAh, czyli dość przyzwoicie.

Czy sprzęty trafią do polskiej dystrybucji? Tego jeszcze nie wiadomo. Podobnie, jak tego, ile mogą kosztować. Prawdopodobnie będzie to mnie mniej niż 300 euro za mniejszy model, czyli około 1000 złotych. Odpowiedź na to, czy tak się stanie, zapewne poznamy już niedługo.

Telefony i akcesoria znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...