smartphones2015

Czego możemy się spodziewać po smartfonach w 2016 roku?

Na rynku urządzeń mobilnych dużo się działo w 2015 roku. Cześć producentów pokazała znaczny progres, a inni nie nadążają za potrzebami klientów. Jakie nowe rozwiązania będą popularne w 2016 roku?

smartphones2015

Z pewnością wiele firm pójdzie w ślad za Apple i pokaże Force Touch w swoim wydaniu. Już się mówi o tym, iż Sony i Samsung pracują nad takim rozwiązaniem. Google będzie musiało się nagłowić, aby przystosować Androida do technologii dotyku 3D. Uważam, że w chwili obecnej jest to bajer, który można zastąpić odpowiednim oprogramowaniem, ale w przyszłości stanie się funkcjonalne, jeśli aplikacje, jak i systemy operacyjne będą mogły z niego korzystać. Coraz częściej w smartfonach znajdujemy czytniki linii papilarnych. W 2016 roku ma być znacznie więcej urządzeń wyposażonych w takie rozwiązanie. Użytkownicy cenią sobie prywatność, a taki skaner pozwala na łatwe zabezpieczenie swojego telefonu. Producenci zaczynają odchodzić od plastikowych obudów. Smartfony stają się coraz ładniejsze, dlatego też większość przestawia się na panel wykonany z metalu, ponieważ szkoło jest za drogie i mniej odporne na uszkodzenia. W 2016 roku zobaczymy też nowe procesory, które będą jeszcze szybsze, a inżynierowie będą montowali coraz więcej pamięci operacyjnej do telefonów. Rozwinie się również technologia szybkiego ładowania. Sony i Huawei pracują nad nowymi ogniwami, które mogą zrewolucjonizować tę kategorię.

Tak więc w 2016 roku zobaczymy to co zawsze, czyli lepsze procesory, lepsze układy graficzne i więcej RAMu w smartfonach, ale będą także nowości. Rozpowszechnienie Force Touch oraz nowe ogniwa. Z pewnością producenci zaskoczą nas czymś, o czym w ogóle nie mamy jeszcze pojęcia. 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...