Czwarty wymiar w grze Miegakure

Ilość wymiarów, w których może poruszać się gracz jest zależne tylko od wyobraźni twórców gry. W Miegakure grający jest w stanie przejść do czwartego wymiaru.

Pierwsze gry zręcznościowe oferowały możliwości poruszania się w dwóch wymiarach – perspektywa była często narzucana klasycznym rzutem perspektywy „z boku” lub „z lotu ptaka”. Później nadeszły tytuły oferujące poruszanie się w trójwymiarowym otoczeniu, pozwalające na znacznie większą swobodę ruchu. Teraz powstaje gra pozwalająca poruszać się graczowi w 4 wymiarach. Koncept trójwymiarowej gry jest dość prosty, ale czym może być rzeczony czwarty wymiar?

Twórcy Miegakure nie tłumaczą tego dokładnie, ale można domyślić się, że chodzi o czas. Widzicie – gracz poruszający się w dwóch wymiarach wie o istnieniu trzeciego, ale z jego perspektywy go nie widać. Zatem jeśli przekroczyłby granice perspektywy, wygląda to tak, jakby wchodził do zupełnie nowego świata. Doskonałym przykładem może być tu gra FEZ, która doskonale zrobiła użytek z zabawy perspektywą między drugim, a trzecim wymiarem.

http://www.youtube.com/watch?v=9yW–eQaA2I

Miegakure oferuje na początku graczowi możliwość poruszania się w trzech wymiarach, ale potem dodaje czwarty. Autorzy gry nie określają dokładnie co jest 4 wymiarem, ale można się spodziewać, że chodzi o czas. Jak to działa? Bardzo prosto – kiedy gracz napotyka przeszkodę, której nie może pokonać w 3 wymiarach, ma do dyspozycji przycisk przenoszący postać w czwarty rodzaj perspektywy – np. to samo miejsce, tylko kilkaset lat do przodu. Jeśli spotkasz mur, którego nie da się pokonać, możesz przejść do wymiaru, gdzie wspomniana przeszkoda nie istnieje, przejść na drugą stronę i wrócić do podstawowego otoczenia 3D. Pomysł jest rewelacyjny, najwięcej wątpliwości może być, jeśli chodzi o wykonanie, bo na razie gra jest bardzo prostym tytułem logicznym o dość nieskomplikowanej grafice.

Twórcom Miegakure życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na kolejne wiadomości o grze, która ma się ukazać na PC oraz PS4 już w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Kotaku

 

 

 

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...