deadisland2 750x300 1

Dead Island 2 wraca do żywych, ale czy to dobrze?

Każdy kto sądził, że losy kontynuacji Dead Island są już przesądzone, powinien w tej chwili uderzyć się w pierś. Nie wszystko stracone i wygląda na to, że produkcja trafi jednak na rynek. Choć czy naprawdę są powody do świętowania?

deadisland2 750x300 1

Dead Island było fenomenem. Duża w tym zasługa cudownego trailera, który zachwycił nie tylko społeczność graczy, ale także wiele osób nie mających nic wspólnego z branżą. Historia i wykonanie filmu stało na najwyższym poziomie, rozbudziło apetyt i poniekąd gwarantowało, że gra będzie równie dobra. Z całą pewnością Dead Island nie zawiodło, a Techlandowi przyniosło nie mały rozgłos. Druga część miała być kwestią czasu.

Od premiery pierwszej części minęło prawie 5 lat. Doczekaliśmy się wznowień i dodatków (Dead Island Riptide), ale losy kontynuacji cały czas nie były przesądzone. Coś, co wydawało się oczywistością, stało się niewiadomą. Problemy zaczęły się, gdy Techland przestał nad produkcją pracować, a wydawca (Deep Silver) przekazał licencję niemieckiej firmie Yager Development. Wydawało się, że prace ruszą z kopyta, a świadczyły o tym chociażby zaprezentowane gameplaye z gry i rewelacyjny trailer. Potem zaczęły pojawiać się informacje o przesunięciu premiery, a to zwiastowało nadchodzące problemy.

http://www.youtube.com/watch?v=ufGHYtBryRQ

Te pojawiły się w lipcu zeszłego roku. Deep Silver powiadomiło, że Yager zostało odsunięte od produkcji. Brak developera, obsuwy i rosnąca w siłę konkurencja w postaci Dying Light od rodzimego Techlandu sprawiło, że mało kto wierzył w Dead Island 2. Jednak nie wszystko stracone. Miejsce Yagera ma zająć brytyjskie Sumo Digital. Pracownicy studia pracowali do tej pory nad Little Big Planet 3 czy Disney Infinity 3.0.

Nie wiadomo kiedy miałaby nastąpić premiera Dead Island 2, ale nawet, gdy się jej w końcu doczekamy, nie wróżymy sukcesu. Dlaczego? Pomysł został już dopracowany do perfekcji w Dying Light i to do Techlandu należy teraz korona. Konkurencja musi zaskoczyć, wprowadzić coś, co sprawi, że ich produkcja nie będzie tylko odcinaniem kuponów od marki. Gracze od razu się zorientują, a Dead Island 2 zaliczy sromotną porażkę. Kolejny developer to też nie najlepsza wróżba. Nie wiadomo także ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na dokończenie gry, a sądząc po czasie od jakiego jest ona w fazie produkcji, Deep Silver utopiło już w niej bardzo dużo.

Źródło: MCVUK
Fot: YouTube

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...