PreviewAndroidN 750x300 1

Zainstaluj sobie Androida N

Google zrobiło niemałą niespodziankę użytkownikom Nexusów. Mogą oni już zainstalować u siebie Android N Preview, czyli system, który zadebiutować miał dopiero na konferencji Google I/O. Dzięki temu poznaliśmy trochę nowych funkcji.

PreviewAndroidN 750x300 1

Trzeba przyznać, że decyzja o wypuszczeniu systemu w jego poglądowej wersji, była doskonałym pomysłem. Informacje zwrotne, które napłyną do Google z pewnością pomogą usprawnić system i istnieje spora szansa na to, że zobaczymy Androida N z minimalną ilością „niedogodności”. Wprawdzie do samej oficjalnej premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale o OS wiadomo już całkiem sporo.

Żeby cieszyć się wersją Android N Preview musicie być posiadaczami, którego z urządzeń sygnowanych marką Nexus. Chodzi o smartfony Nexus 5X, 6 oraz 6P. Tablet Nexus 9, Pixel C oraz odtwarzacz Nexus Player. Lista sprzętów nie jest może oszałamiająca, ale trudno oczekiwać, żeby Google zdecydowało się na wypuszczenie N-ki przed premierą na coś, nad czym nie posiada całkowitej kontroli. Dostęp do aktualizacji można otrzymać na dwa sposoby. Jednym z nich jest zapisanie się do programu Android Beta Program, a dostęp otrzymamy jako OTA (Over-the-Air). Dla tych, którzy wolą obraz systemu przygotowano także możliwość samodzielnego wgrania N-ki. Korzystając z tej drugiej możliwości zostaniemy jednak odcięci od aktualizacji.

PreviewAndroidN 750x300 2

W nowej wersji systemu dostaniem w końcu to, czym mogą cieszyć się już użytkownicy iOS’a, czyli pracą w dwóch niezależnych aplikacjach jednocześnie (w tym opcja Picture-in-picture). Można więc liczyć się z tym, że smartfony z gorszą specyfikacją będą łapały zadyszkę, choć wszystko zależy od optymalizacji. Tym zająć ma się Svelte, czyli specjalnie przygotowany projekt. Miejmy nadzieję, że będzie działał dobrze, bo gdy aktualizujemy system ostatnie czego chcemy, to spadku wydajności.

Powiadomienia zostaną pogrupowane i w ten sposób zniknie problem z zasypywaniem użytkowników setką informacji, które pochodzą z jednego źródła. Odpowiadanie z poziomu powiadomień to także nowe udogodnienie podobnie jak działanie na tylko kilku z nich np. usuwanie. Dzięki ulepszeniu Doze Mode ma wzrosnąć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, ale sposób w jaki zostanie wykorzystane oszczędzanie energii póki co jest jeszcze nie do końca jasny. Ma być lepiej i tyle.

Pasek powiadomień zostanie także lekko przeprojektowany, a umieszczone tam ikony staną się większe i wyraźniejsze. Zanim pojawi się finalna wersja oprogramowania spodziewamy się, że wprowadzone zostaną jeszcze jakieś zmiany. Kolejne wersje Preview mają pojawić się za kilka tygodni.

Źródło: TheVerge
Fot: jw., Google

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...