Czy Acer namiesza na rynku smartfonów z Windowsem?

Tego typu refleksje wywołał twitterowy wpis Rolanda Quandta, przedstawiciela serwisu „Winfuture.de”, który twierdzi, iż tajwański producent na zbliżających się wielkimi krokami berlińskich targach technologicznych „IFA 2015” może zaprezentować światu cztery nowe modele smartfonów, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego „Windows 10 Mobile”.

Co prawda powyższe rewelacje należy przyjmować z ostrożnością, gdyż do tej pory koncern z Tajwanu nic nie wspominał na temat wprowadzenia do oferty smartfonów z mobilnymi okienkami. Jedyne informacje, którymi dysponujemy, to start darmowej aktualizacji do „Windows 10” dla wszystkich komputerów stacjonarnych, laptopów oraz tabletów z portfolio „Acera”, zaprezentowanych w 2015 roku i pracujących w oparciu o systemy Windows 7 oraz Windows 8/8.1.

Jednak po wpisie opublikowanym w zeszłym tygodniu na „Twitterze” w mediach branżowych rozpętała się prawdziwa burza. Otóż Roland Quandt z „Winfuture.de” zdradza, że tajwański koncern ma w planach wkroczenie na zdominowany przez „Microsoft” i jego „Lumie” rynek smartfonów z OS’em „Windows 10 Mobile”, a czterech przedstawicieli tego segmentu ujawni już podczas targów „IFA 2015”, które odbędą się w dniach 4-9 września. Znając datę debiutu rynkowego najnowszej platformy operacyjnej giganta z Redmond, możemy prorokować, że reprezentanci tego segmentu mogą mieć swoją premierę jeszcze w tym roku.

Aż do teraz „Acer” w swojej ofercie miał tylko jeden model z systemem „Windows Phone 8.1”, którym jest „Liquid M220”. Urządzenie wyposażono w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 2-rdzeniwoy procesor „Qualcomm Snapdragon 200”, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, 8 GB przestrzeni dyskowej na dane z możliwością jej rozszerzenia przy użyciu czytnika kart microSD, czy 5-megapikselowy aparat. Podzespoły nie powodują tego, że zbierzemy szczękę z podłogi, lecz koszt urządzenia (80-90 dolarów ) w zupełności rekompensuje widoczne braki. Za plus należy też uznać fakt, że model dostanie aktualizację do „Windows 10 Mobile”.

http://www.youtube.com/watch?v=IAceO8YwQHg

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na rozwój wypadków i świeże wiadomości na temat specyfikacji technicznej oraz propozycji cenowych. Być może będziemy naocznymi świadkami tego wydarzenia w Berlinie i będziemy mieli okazję osobiście zadać kilka pytań ambasadorom tajwańskiej marki na targach „IFA 2015”.

Źródło: Phonearena.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...