You are here
Teledyski wielkich gwiazd znikną z YouTube’a? News 

Teledyski wielkich gwiazd znikną z YouTube’a?

Sony, Warner i Universal – trzy największe wytwórnie muzyczne wypowiedziały wojnę YouTube’owi, która może się skończyć tym, że najpopularniejsze teledyski muzyczne znikną z YouTube’a.

YouTube bez Rihanny, Pittbulla, Shakiry i tony innych znanych wszystkim wykonawców? Jedni z najważniejszych graczy w muzycznym światku mają dość tego, że to największy portal z filmami wideo dyktuje warunki finansowe ich współpracy i chcą to znacząco zmienić, zwiększając swój udział w zyskach. Nie ma żadnych wątpliwości, ze YouTube dominuje bardzo wyraźnie nad wszelkimi innymi podobnymi platformami i w dodatku niechętnie dzieli się poletkiem, które sobie sprawnie wykroił. Typowa, wygodna sytuacja monopolisty, na całe szczęście nie uwierająca zbytnio ludzi korzystających z tego serwisu i jego gigantycznych zbiorów – YouTube’owi na szczęście jest dość daleko do nieznośnego zasypywania nas reklamami, zdecydowanie nie uwierają i nie narzucają się bezpardonowo, tak jak na niektórych serwisach.

 

To niestety już wkrótce może się zmienić, zależnie od tego jaką strategię wobec żądań trzech największych wytwórni obierze ten portal społecznościowy, a doprawdy trudno przewidzieć czy się ugnie, czy też będzie ostro oponował. Nie sposób bowiem stwierdzić, kto na ewentualnym zakończeniu współpracy więcej straci. Sony, Warner i Universal grożą, że wszystkie swoje treści przerzucą na Snapchata i Vessel. Na pewno takie posunięcie byłoby mocnym ciosem dla obydwu stron, przede wszystkim uderzyłoby w popularność największych gwiazd, czy jednak odebrałoby YouTube’owi rzeszę codziennie z niego korzystających ludzi? Zresztą poszczególni użytkownicy mogliby lukę po oficjalnych publikacjach szybko zapełnić, wrzucając teledyski bez posiadania praw autorskich tudzież odpowiedniego pozwolenia, dzieje się wszak tak także i teraz, i tylko od zapału pracowników portalu zależy, jak szybko tego typu rzeczy są usuwane (a często przecież nie są usuwane w ogóle). Ciekawe, kto wygra tę wojnę, jeżeli obydwie strony postanowią grać jak najostrzej…

Źródło : Techhive.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment