Czy Edge jest rzeczywiście szybszy od Chrome i innych przeglądarek?

Edge szybszy o 112% od Chrome i pozostawiający jeszcze dalej w tyle resztę – takimi liczbami chwali się Microsoft w kampanii informacyjnej, którą właśnie przypuścił. Czy rzeczywistość potwierdza te liczby?

Od wczoraj w sieci na różnych stronach krążą informacje, które wypuściła korporacja z Redmond, aby zwiększyć zainteresowanie swoim produktem – przeglądarką Edge, a pośrednio przede wszystkim ściśle z nią powiązanym Windowsem 10. Niewiele jeszcze osób, zwłaszcza zwykłych użytkowników może osobiście zweryfikować tego typu doniesienia, pojawiło się przy tym na różnych serwisach sporo plotek, nieścisłości i zwykłych przekłamań i ta dezinformacyjna fala pewnie będzie jeszcze przez kilka dni narastać w naszym małym technologicznym światku. Skupmy się na faktach – przedstawiciele firmy Billa Gatesa oficjalnie podali do wiadomości publicznej wyniki testów przeprowadzonych na benchmarkach luźniej lub ściślej powiązanych z trzema popularnymi przeglądarkami – Chromem, Safari i Firefoxem. Wyniki które ogłosili prezentują się następująco: w programie WebKit Sunspider w przeprowadzonym przez nich teście Edge wyszedł na o 112%  szybszą przeglądarkę niż Chrome, w Google Octane Edge był o 11% lepszy od Chrome, a w Apple JetStream, Edge także pokonał swego rywala uzyskując wynik o 37%  lepszy niż Chrome. Zauważmy, że podano tylko wyniki w stosunku do najpopularniejszej obecnie przeglądarki, o reszcie nie wspomniano.

Za zweryfikowanie tych rezultatów wzięły się następnie różne redakcje i grupy zapaleńców. I rzeczywiście ogólny wniosek jest taki, że Edge zazwyczaj wypada lepiej niż rywale, choć to zależy również na jakich procesach skupiają się benchmarki. Niemniej na chwilę obecną wygląda na to, że faktycznie jest to najszybsza przeglądarka i cała kampania wokół tego jest celnym pomysłem Microsoftu.

Źródło: eTeknix, Tech Crunch, Endgadget, Microsoft.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...