net 750x300 1

Router z rogami

Futurystyczny wygląd sprzętu stojącego na biurku, nie jest głównym wyznacznikiem, gdy szukamy czegoś dla siebie. Jeżeli jesteśmy oczywiście świadomi tego, czego oczekujemy. W przypadku nowego urządzenia od NETGEAR, wygląd ma jednak duże znaczenie.

 
net 750x300 1
Trzeba przyznać, że produkt od NETGEAR przyciąga wzrok. Ostre linie nawiązują do serii Nighthawk i choć AC1750 Smart WiFi – R6400 nie jest tak „odjechany” jak jego kuzyni, to cały czas wygląda znakomicie. Całe szczęście, oprócz wyglądu, router ma też właściwości, których niejeden sprzęt od konkurencji mógłby mu pozazdrościć.
Router wyposażono we wzmacniacz sygnału, trzy zewnętrze anteny oraz system zapewniający lagom, gdy do sieci zostanie podłączone wolniejsze urządzenie. R6400 obsługuje także funkcję formowania wiązki Beamforming+, która zwiększa zasięg WiFi do nawet 80% (w porównaniu do niższego modelu z serii, czyli R6300). Pozwoli to na zlikwidowanie martwych stref w domowej sieci.
 
net 750x300 2
Wykorzystane w urządzeniu technologie zapewniają osiągi trzykrotnie lepsze niż w routerach 802,11n. Przekłada się to na transfer danych z prędkością 1750 Mb/s. Podwójne pasmo WiFi (2,4 Ghz oraz 5 GHz) ma nie tylko zmniejszać zakłócenia sieci, ale także zapewnić nieprzerwane połączenia z urządzeniami mobilnymi. Router wyposażono w dwa złącza USB (jedno w technologii USB 3.0), a funkcja ReadySHARE pozwala na wykorzystanie portów do udostępniania treści w zasięgu sieci.
R6400 przeznaczony jest do streamingu filmów w rozdzielczości HD, do grania online, a przy tym ma zapewnić stabilność oraz szybkość połączenia. Patrząc na jego właściwości, dochodzimy do wniosku, że faktycznie tak może być. NETGEAR za R6400 zażyczy sobie około 550 złotych. Sam sprzęt pozwala także na odtwarzanie mediów, które są przechowywane na urządzeniach podłączonych do sieci. R6400 obsługuje najnowszy standard przesyłu danych (802,11ac) i wydaje się, że cena routera została odpowiednio zbilansowana w stosunku do oferowanych właściwości.
Źródło: NETGEAR
Fot: jw.
____________________
Urządzenia od NETGEAR znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...