Czy na PS4 pograsz, w produkcje na wcześniejsze generacje konsoli Sony?

Jednym z poważniejszych wtop japońskiego koncernu, był brak kompatybilności z grami, które ukazały się na „starszych” braciach konsoli Sony. Istnieje jednak szansa na to, że sytuacja może ulec zmianie.

Japończycy przy projektowaniu PlayStation 4 pomijając implementację do niej emulatora starszych konsol, oprócz oczywiście kwestii finansowych, brali pod uwagę rozwój usług online’owych. Przykładem przyjęcia takowej polityki, było m. in przejęcie w 2012 roku Gaikai – usługi streamowania gier. Głównym zarzutem takiego rozwiązania, była obawa użytkowników przed ewentualnymi lagami czy nawet nagłym zerwaniem połączenia spowodowanym komunikacją z chmurą. Czy owe zarzuty znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości przekonamy się niedługo, gdyż Sony na targach CES zapowiedziało PlayStation Now. Projekt ma za zadanie umożliwić graczom odpalenie produkcji z trzech pierwszych konsol z rodziny PlayStation.

O, ile start usługi jest faktem to krążące plotki głoszą, że zakres jej został mocno ograniczony do tytułów z PS3. Gry na wcześniejsze konsole miałyby zostać uruchomione, dzięki lokalnemu emulatorowi, który dodatkowo podbiłby jakość produkcji do natywnego HD. Istnieje, też możliwość, że emulator zostanie wyposażony w różne opcje graficzne. Musimy jednak pamiętać, ze mowa tu o programach PSone/PS2 Classics, które na ten moment nie są dostępne na najnowsze „dziecko” Japończyków.

Jesteście zadowoleni z takiej decyzji firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...