Czy na PS4 pograsz, w produkcje na wcześniejsze generacje konsoli Sony?

Jednym z poważniejszych wtop japońskiego koncernu, był brak kompatybilności z grami, które ukazały się na „starszych” braciach konsoli Sony. Istnieje jednak szansa na to, że sytuacja może ulec zmianie.

Japończycy przy projektowaniu PlayStation 4 pomijając implementację do niej emulatora starszych konsol, oprócz oczywiście kwestii finansowych, brali pod uwagę rozwój usług online’owych. Przykładem przyjęcia takowej polityki, było m. in przejęcie w 2012 roku Gaikai – usługi streamowania gier. Głównym zarzutem takiego rozwiązania, była obawa użytkowników przed ewentualnymi lagami czy nawet nagłym zerwaniem połączenia spowodowanym komunikacją z chmurą. Czy owe zarzuty znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości przekonamy się niedługo, gdyż Sony na targach CES zapowiedziało PlayStation Now. Projekt ma za zadanie umożliwić graczom odpalenie produkcji z trzech pierwszych konsol z rodziny PlayStation.

O, ile start usługi jest faktem to krążące plotki głoszą, że zakres jej został mocno ograniczony do tytułów z PS3. Gry na wcześniejsze konsole miałyby zostać uruchomione, dzięki lokalnemu emulatorowi, który dodatkowo podbiłby jakość produkcji do natywnego HD. Istnieje, też możliwość, że emulator zostanie wyposażony w różne opcje graficzne. Musimy jednak pamiętać, ze mowa tu o programach PSone/PS2 Classics, które na ten moment nie są dostępne na najnowsze „dziecko” Japończyków.

Jesteście zadowoleni z takiej decyzji firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...