galaxy-note-3-neo750x300

Galaxy Note 3 Neo – tańsza wersja phabletu Samsunga

Od dłuższego czasu w sieci krążyły plotki o tańszym odpowiedniku Note 3. Południowokoreański producent postanowił ukrócić serię domysłów i oficjalnie zaprezentował Galaxy Note Neo.

galaxy-note-3-neo750x300

Urządzenie posiada mocną specyfikację, lecz nie najlepszą w swojej kategorii, co jest naturalne w przypadku „tańszej” wersji reprezentanta danej linii słuchawek.

Urządzenie debiutuje na rynku w dwóch wersjach. Różnią się jedynie dostępnością łączności LTE oraz procesorem. W wariancie z LTE znajdziemy: 4-rdzeniową jednostkę taktowaną zegarem 1.6 GHz, zaś wersja z 3G została wyposażona w: 6 rdzeniowy układ (2 rdzenie Cortex A15 1.7 GHz oraz 4 rdzenie A7 1.3Ghz).

Pozostałe podzespoły są bliźniacze. Na plus należy zaliczyć ogromny 5.5-calowy ekran HD Super AMOLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280×720 pikseli, lecz nie jest to jedyna zaleta urządzenia.  Docenią go szczególnie miłośnicy fotografii, którzy będą mieli okazję oglądać próbki zdjęć wykonanych Note 3 Neo. Ujęcia powinny zaskakiwać jakością, gdyż w urządzeniu został zamontowany 8 megapikselowy aparat z czujnikiem BSI oraz stabilizacją obrazu.

Konfiguracja jak przystało na tę półkę cenową prezentuje się znakomicie. Jednak Samsung postanowił uraczyć użytkowników czymś jeszcze:

  • Air Command umożliwia użytkownikowi łatwe poruszanie się po ekranie i klikanie przycisku rysika, zapewniając stały dostęp do pięciu użytecznych funkcji, takich jak Notatka z akcji [Action Memo], Album z wycinkami [Scrapbook], S Finder, Okno rysika [Pen Window] i Pisanie po ekranie [Screen Write].
  • Easy Clip w prosty sposób wycina obraz. Po wybraniu za pomocą rysika obszaru przeznaczonego do wycięcia, Easy Clip skutecznie usuwa tło, pozostawiając czysty i profesjonalny obraz.
  • Multi Window wspiera wielozadaniowość i intuicyjne dzielenie dużego ekranu. Funkcja łatwego udostępniania [Easy Sharing] umożliwia użytkownikowi przeciąganie i upuszczanie obrazu, a funkcja przełączania aplikacji [App Switching] pozwala na przeglądanie stron uruchomionych w interfejsie Multi Window.
  • S Note została zaktualizowana do obsługi Notebooka UX, funkcji przeglądania stron oraz synchronizacji i dostępu do swojego Note 3 Neo z dowolnego miejsca.
  • My Magazine personalizuje wyświetlanie wiadomości, e-maili, terminarza, dostęp do portali społecznościowych, zapewniając większą wygodę czytania w formacie zbliżonym do gazetowego.

Urządzenie trafi na rynek w lutym tego roku, lecz na chwilę obecną cena pozostaje nieznana.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...