Czy nowym smartfonem Microsoftu będzie Lumia 1040?

Fani Nokii z pewnością pamiętają modele wyposażone w aparaty fotograficzne PureView. Microsoft, którzy przejął fińską firmę, zamierza chyba kontynuować serię smartfonów z bardzo dobrymi aparatami, wskakuje na to zdjęcie, które pojawiło się w sieci.

lumia1020
Na Twitterze Evan Blass, pod nickiem Evleaks, opublikował zdjęcie. Ma ono przedstawiać nowy smartfon Microsoftu, wyposażony w aparat PureView. Czyżby to był następca Nokii Lumii 1020? Zdjęcie jest rozmyte. Widać inną niż w Lumii 1020 diodę doświetlającą. Poza tym nie wiadomo nic. Udostępniono jedynie zdjęcie kawałka telefonu. Microsoft nie podaje żadnych informacji. Pilnie strzeże tajemnicy, a z drugiej strony ma się czym zajmować. Pamiętajmy, że wciąż poprawiany jest Windows 10, a premiera już niebawem. Dlatego też nie ma co się spodziewać Lumii 1040 przed Windows 10 Mobile. Tak więc najwcześniej zobaczymy ją we wrześniu. Sama nazwa urządzenia także wynika z przewidywań znawców tematów i fanów marki.

lumia-1020

PureView jest wynalazkiem Nokii i ma służyć w aparatach fotograficznych. Ta technologia zdecydowanie poprawia jakość zdjęć robionych przez smartfony. Pierwszym telefonem wyposażonym w PureView była Nokia 808, a następnie takie obiektywy były montowane w wybranych modelach serii Lumia.

Microsoft, mimo przejęcia Nokii, nie uśmierca jej „dziecka”. Owszem od premiery Lumii 1020 w 2013 roku minęło już trochę czasu, ale nie chodzi o to żeby klonować telefony, ale trzeba robić nowe. Potentat z Redmont właśnie zaskoczył świat podczas targów E3. Wielkimi krokami zbliża się Windows 10. Lumia 1040 z pewnością nie jest najważniejsza w tym momencie, jednak myślę, że byłaby dopełnieniem nowego oblicza Microsoftu.

źródło: phonearena

foto: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą  telefonów Nokii pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...