Czy to już koniec linii Nexus?

Eldar Murtazin, znany z wiarygodnych przecieków opublikował informację za pośrednictwem swojego konta na twitterze o planowanym zamknięciu serii Nexus i zastąpieniu jej urządzeniami Google Edition.

Nexusc5 750x300

 

Nexus line by Google is over in 2015 😉 Yes – this line will be replaced by Play Edition (current name, it will be rebranded)” – tak brzmi pełna treści wpisu, który wywołał w sieci niemałe poruszenie.

Na początku trzeba zaznaczyć jedno – informacja ma charakter nieoficjalny, a osoba będąca jej źródłem, choć ciesząca się uznaniem, może się mylić. To, że Murtazin’owi udało się przewidzieć współpracę Nokii z Microsoftem, oraz porzucenie przez Finów Symbiana, nie jest gwarantem nieomylności w przypadku innych „przewidywań”.

Według wspomnianego informatora Google zamierza porzucić linię Nexus i jednocześnie zastąpić ją coraz popularniejszą serią Google Edition.  Postępowanie wydaje się nierozsądne, gdyż budowanie marki Nexus zajęło gigantowi z Mountain View wiele lat. Co ciekawe, na chwilę obecną wspomniane słuchawki cieszą się niesłabnącą popularnością.

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że głównym celem Nexus’ów miało być umożliwienie deweloperom testowania oprogramowania. Dopiero z czasem owe smartfony stały się produktami pożądanymi przez przeciętnego „Kowalskiego”. Jakby nie patrzeć Nexusy wykonały swoje zadanie idealnie, mało tego, zyskały ogromną popularność. Dlatego też, Google może starać się odprawić urządzenia na emeryturę.

Jako fan urządzeń z serii Nexus mam cichą nadzieję, że w najbliższym czasie informacja zostanie zdementowana przez głównych zainteresowanych, czyli Google.

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...