onedrive750x300

Koniec SkyDrive – chmura Microsoftu zmieni nazwę na OneDrive

Gigant z Redmond nie ma szczęścia do nazw swoich produktów. Nie pierwszy raz jest zmuszony do zmiany nazewnictwa popularnej usługi. Wszystko przez naruszenie znaków towarowych…

onedrive750x300

Metro UI odnosi się do interfejsu graficznego Windows 8, czy aby na pewno? Otóż, nie zupełnie, ponieważ już od dłuższego czasu prawidłowa nazwa to Modern UI. Firma tłumaczyła, że powodem zmiany było to, iż termin Metro UI był tylko nazwą kodową. W Późniejszym czasie okazało się, że całemu zamieszaniu winny jest konflikt prawny z jednym z partnerów Microsoftu.

Jak widać nie tylko Metro UI sprawia problemy. Kilka miesięcy temu w sieci zawrzało. BSkyB zażądało od Microsoftu zmiany nazwy usługi udostępniającej wirtualną przestrzeń dyskową. Naturalnie na mocy porozumienia pomiędzy podmiotami, uzgodniono realny czas potrzebny na wdrożenie owych zmian.

Z wczorajszych doniesień wynika, że wspomniany wcześniej „czas” się kończy. Microsoft SkyDrive zmienia nazwę na OneDrive. To jednak nasuwa pewną myśl – czy taki krok zostanie zaakceptowany przez Canonical. Wszak ich usługa sieciowa nosi bardzo podobną nawę (Ubuntu One). To jak twórcy najpopularniejszej dystrybucji linuksa odniesą się do sytuacji jest jedną wielką niewiadomą. Dlatego, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...