internet

Czy wszyscy będziemy uzależnieni od internetu?

Internet jest wielkim dobrodziejstwem, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem. To, że ktoś lubi czekoladę, nie oznacza, że cały czas musi ją jeść. Niestety od internatu się chyba wkrótce nie uwolnimy.

internet

Internet zdecydowanie ułatwia codzienne życie. Dzięki niemu zrobimy zakupy, zapłacimy rachunki, skontaktujemy się ze znajomymi, znajdziemy interesujące nas miejsca. Niestety to przy okazji nas zniewala. Internet w domu ma zdecydowana większość ludzi, ale wiadomo, zawsze znajdzie się coś do zrobienia, co nie pozwala nam ślęczeć przy komputerze. Operatorzy komórkowi, chcąc nie chcąc, zwiększą systematycznie limity transmisji danych. Na chwilę obecną praktycznie w każdej wersji abonamentu jest kilkaset MB pakietu do wykorzystania. Co za tym idzie? Coraz częściej sięgamy do internetu mobilnego, który nas po prostu uzależnia, albo już uzależnił. Wiele osób w ogóle nie wyłącza transmisji danych w swoich smartfonach, za kilka lat może nie być takiej opcji, albo operatorzy pozwolą na nielimitowany dostęp do sieci, albo powstanie darmowa sieć WiFi, nad którą już pracuje Google. Oczywiście to ma swoje plusy, wiele rzeczy stanie się po prostu łatwiejszych i pozwoli zaoszczędzić nam czas. Jednak w jakim świecie będziemy wówczas żyć, realnym czy cyfrowym?

Czy mamy jakiś wpływ na tę sytuację? Sądzę, że nie. Wielkie korporacje wydają potężne pieniądze na rozwój internetu i jego dostępność. Myślę, że byłyby im nie w smak jakiekolwiek formy protestu. A są jeszcze przecież ludzie, którzy już chcieliby nielimitowanego ciągłego dostępu do internetu. Tak więc wszystko zmierza do tego, że w pewnym sensie internet nas zniewoli. Tylko jeśli będzie on wszechobecny, to czy wówczas będziemy od niego uzależnieni?

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...