You are here
Postaci w Mortal Kombat 11 – kim możemy zagrać? Gry pc 

Postaci w Mortal Kombat 11 – kim możemy zagrać?

Dziś premiera kolejnej, krwawej bijatyki z popularnej serii. Warto więc przyjrzeć się jej bliżej i zobaczyć, kim przyjdzie nam walczyć. Postaci w Mortal Kombat 11 to zarówno starzy znajomi, ale nie mogło zabraknąć tutaj nowych twarzy, które aż proszą się o zmasakrowanie. Studio przyłożyło się do swojej pracy, więc spójrzmy, co dla nas przygotowali.

Postaci w Mortal Kombat 11

NetherRealm Studios chciało chyba zrobić niespodziankę wszystkim fanom swojej serii, bo Mortal Kombat 11 zdaje się być przykładem na to, że da się grać na emocjach, nie robiąc tego w tandetny sposób. Kolejna odsłona przynosi bowiem ulubionych bohaterów, a w samej warstwie fabularnej także pozwala na spojrzenie w przeszłość. To ukłon w stronę fanów, którym zależy na poznawaniu historii oraz samego uniwersum, a nie tylko na wypróbowywaniu nowych kombinacji ciosów.

Postaci w Mortal Kombat 11

Wiadomo jednak, że nie było był bijatyki, gdyby nie wojownicy. I tak, postaci w Mortal Kombat 11 odgrywają najważniejszą rolę i cieszy to, że widzimy ponownie znajome twarze. Te, do który zdążyliśmy się przyzwyczaić przez poprzednie odsłony cyklu, ponieważ niektóre z nich towarzyszą nam do samych początków. Niestety, nie wszyscy. Firma postanowiła niektóre postacie zostawić na DLC, inne dostępne będą przy zakupie przedpremierowym (jak Shao Kahn), a jeszcze inne będzie można kupić tylko za gotówkę. Niestety, ale takie nastały czasy, że zarobić da się na wszystkim. Oczywiście poniekąd to rozumiemy, ale szkoda, że dostęp do postaci w Mortal Kombat 11 nie jest możliwy poprzez zakup za wirtualną walutę, zdobytą w samej grze. Cóż, nie można mieć wszystkiego. No dobrze, to kim możemy walczyc?

Johny Cage

Przystojniaczek w dresie, którego kariera w branży filmowej nie wyszła tak, jakby sobie tego życzył. Dumny aktor postanowił więc sprawdzić się w innej roli i przystąpił do turnieju Mortal Kombat. Graczom towarzyszy już od pierwszej serii, gdzie jego klasyczny szpagat i cios „w klejnoty” często był wykorzystywany.

Frost

Ambitna, a można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że odrobinę zbyt ambitna uczennica. I to uczennica nie byle kogo, bo samego Sub-Zero, więc od razu mamy pogląd na zdolności wojowniczki. Podobnie jak jej nauczyciel, wywodzi się z klanu kriomantów i potrafi bardzo skutecznie ochładzać atmosferę wokół siebie.

Sonya Blade

Znamy ją już od pierwszej odsłony serii i trzeba przyznać, że dalej trzyma się doskonale, choć swoje w życiu przeszła. Żołnierz Sił Specjalnych i nieugięta w walce. Z ciekawostek warto tutaj dodać, że jej mężem jest nie kto inny, jak sam Johny Cage. Postaci w Mortal Kombat 11 jak widać są ze sobą mocno powiązane. Na tyle, że córka Sonii oraz Johnego także pojawia się w produkcji.

Cassie Cage

Stosunkowo nowa postać, bo mogliśmy poznać ją dopiero w odsłonie Mortal Kombat X. Córka Johnego i Sonii ma dużo do udowodnienia, bo jak ma się takich rodziców, to nie wolno spoczywać na laurach. Dodatkowo jest świetnie przygotowana do walki, bo szkoloną ja na żołnierza. Co chyba nikogo nie powinno dziwić.

Scorpion

Hanzo Hasashi, czyli Scorpion, to już klasyczna postać i nie mogło jej zabraknąć także w tej odsłonie serii. Kultowy wojownik, którego „sznurowadło” i okrzyk na stałe weszły już do popkultury. To także wojownik, którego gracze znają od samego początku i trudno wyobrazić sobie, żeby w Mortal Kombat 11 go zabrakło. Na szczęście tak się nie stało.

Sub-Zero

Można go nazwać zupełnym przeciwieństwem Scorpiona – jak ogień i woda, tylko, że tutaj mamy ogień i lód. Zamierza odbudować swój klan i nie będzie wahał się przed niczym, żeby tylko osiągnąć swój cel.

Jax Briggs

Żołnierz z rękoma wykonanymi ze stali. Gracze znają go już od drugiej odsłony i później pojawiał się jeszcze wielokrotnie. Silna postać, której lepiej nie wchodzić w drogę. No chyba, że ktoś lubi być miażdżony, bo jego ramiona kryją wielką siłę.

Noob Saibot

Zanim wojownik stał się Noob Saibot, był także Sub-Zero. Teraz jest postrzegany jako władca ciemności, a ten tytuł doskonale oddaje to, do czego jest zdolny. W tej części będzie chciał odzyskać utracony przed laty honor.

Baraka

Najlepsze zęby w grze. Sługa Shao Kahna i bezlitosny morderca, ale z takim wyglądem trudno było po nim oczekiwać, że stanie się kimś innym. Jeżeli ktoś lubi „szatkowanko”, to już wie, którego zawodnika dla siebie wybrać w turnieju.

Raiden

Bóg piorunów i ktoś z kim lepiej nie zadzierać. Znamy go praktycznie z każdej odsłony cyklu. Zawsze opanowany i spokojny, choć w walce potrafi pokazać, kto tu rządzi. Zdecydowanie jedna z ważniejszych postaci w Mortal Kombat 11, a już na pewno w warstwie fabularnej.

Jacqui Briggs

Jak wskazuje nazwisko, córka Jaxa i podobnie jak Cassie, także pojawiła się dopiero w poprzedniej odsłonie cyklu. To także wojowniczka, która swoje szkolenie odbyła w Służbach Specjalnych. Lepiej zejść jej z drogi kiedy dąży do celu, bo można nie wyjść z takiego spotkania w całości.

Kano

Człowiek, który da wam serce na tacy – jeżeli będziecie niegrzeczni. Handlarz bronią, zdrajca i przestępca. Nic tylko takiego kochać, bo jak nie, to lepiej uważać. W końcu jest z graczami od samego początku.

Kabal

Tajemniczy wojownik, który żyje tylko i wyłącznie dlatego, że jego funkcje życiowe podtrzymywane są przez liczne sprzęty przyczepione do ciała. Targa nim rządza zemsty, choć jednocześnie potrafi stanąć w obronie słabszych wojowników.

Liu Kang

Wyszklony w zakonie mnichów Shaolin i mistrz jazdy na rowerze, a przynajmniej w swoim własnym stylu. Udało mu się także uratować Ziemię w jednym z turniejów Motal Kombat, a gracze znają do już od pierwszej odsłony.

Kung Lao

Także mnich, choć zdecydowanie mniej spokojny, niż Liu Kang. Dodatkowo ma całkiem fajny kapelusz, który potrafi odcinać głowy. No czego chcieć więcej?

Kitana

Starsza pani, choć może nie wyglądać. Kitana liczy sobie bowiem ponad 10 tysięcy lat, ale jak się jest księżniczką. Zabójczyni, której lepiej nie wchodzić w drogę.

Jade

Adoptowana córka Shao Khana – tak mniej więcej, bo trafiła pod jego „opiekę”, kiedy jeszcze była dzieckiem. Cicha i bezwzględna zabójczyni. Jest przyjaciółką Kitany, której chyba jako jedynej, nie zamordowała, choć dostała takie polecenie.

Skarlet

Mag krwi, która żywi się energią innych istot. Prowadzona przez życie nienasyconą żądzą stanowi potężnego przeciwnika. To „prawie” nowa postać w Mortal Kombat 11, bo do tej pory pojawiła się w jednym dodatku oraz komiksach.

Erron Black

Rewolwerowiec, który uwielbia rozprawiać się z przeciwnikami w stylu znanym z Dzikiego Zachodu. Po raz pierwszy spotkaliśmy go w Mortal Kombat X.

D’Vorah

Służy Shao Khanowi, a wywodzi się z rasy… owadów. Tak mniej więcej, bo oczywiście przyjęła formę humanoidalną. Po raz pierwszy pojawiła się w poprzedniej części gry.

Kotal Khan

Brutalny i nie bojący się zrobić wszystkiego, żeby tylko osiągnąć swój cel. Imperator Pozaświatów, który stara się zapanować nad rodzącym się chaosem.

Geras

Nowa postać, która po raz pierwszy pojawi się w tej odsłonie serii. Powołany do życia przez Kronikę.

Kollector

Kolejna z nowych postaci w Mortal Kombat 11. Jest poborcą danin w Pozaświatach, a jak ktoś „pracuje w urzędzie”, to wiadomo, że nie ma żadnych skrupułów.

Cetrion

Bogini Cnót oraz strażniczka życia, która czerpie siłę z otaczającego ją świata. To także nowa, grywalna postać w grze.

Premiera Mortal Kombat 11 ma miejsce dziś. I jak, kim będziecie grać?

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: NetherRealm Studios / Wikipedia / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment